Yaş almış, özel ihtiyaçlı ve tedaviye muhtaç vatandaşları sağlık hizmetleriyle buluşturan Şarköy Belediyesi, sağlık ekibi ile birlikte en çok ihtiyaç duyulan durumlarda hemşehrilerinin yanında oluyor. Şarköy Belediyesi tarafından kent genelinde uygulanan bu hizmetle, Şarköy tarihinin en yüksek sayıda sağlık hizmeti verildiği dönemin yaşandığı ifade ediliyor.

EN ÇOK İHTİYAÇ DUYULAN ANLARDA ŞARKÖY BELEDİYESİ YANINDA

Şarköy Belediyesi tarafından, ilerleyen yaşları nedeniyle hareket kısıtlılığı yaşayan ve bu nedenle ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen evde sağlık hizmetleri, takdir topluyor. Vatandaşlardan gelen talepler üzerine belli bir program çerçevesinde ekipler yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Ekipler tarafından; yaşlı ve sağlık hizmetine muhtaç birçok vatandaşın evinde pansuman, tansiyon-şeker ölçümü, yatak yarası bakımı hijyen ve sağlık koşullarına dikkat edilerek uygulanırken; sağlık kuruluşlarına ulaşım noktasında da kesintisiz hizmet verilmeye devam ediyor. Şarköy Belediyesi, vatandaşlar tarafından gelen talep doğrultusunda ihtiyaçları belirleyip, yaşlı ve hasta vatandaşlarımızın hasta yatağı ve tekerlekli sandalye gibi ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Vatandaşlar, aldıkları sağlık hizmetinden son derece memnun kaldıklarını belirtirken, bu örnek davranışı ve hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Alpay VAR’a teşekkürlerini ilettiler.

BAŞKAN VAR, ‘’Gölgesinde Huzur Bulduğumuz Çınarlarımızın Dün Olduğu Gibi Bugün, Yarın ve Daima Yanlarındayız’’

Sosyal belediyecilik anlayışından taviz vermeden kent genelinde çalışmalarına durmaksızın devam edeceklerini belirten Şarköy Belediye Başkanı Alpay VAR, ‘’ Sevgi kenti Şarköy’ümüzde yaşayan 65 yaş üstü büyüklerimiz, engelli ya da ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Gölgesinde huzur bulduğumuz çınarlarımızın dün olduğu gibi bugün, yarın ve daima yanlarındayız. Yaş almış, özel ihtiyaçlı ve sağlık hizmetine muhtaç vatandaşlarımız her zaman önceliğimiz olacaktır. İhtiyaç sahibi hemşehrilerimizin ayağına giderek, onlara değerli olduğunu hissettirmek, moral vermek bizim için büyük önem taşıyor. Bizlerde, sağlık hizmetlerimizi geliştirmeye devam edecek ve her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olacağız. Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarla hemşehrilerimize Şarköy tarihinin en yüksek sayıda sağlık hizmeti verildiği dönemi yaşattık. Hemşehrilerimizle her zaman dayanışma içinde olacak ve onların hayatını kolaylaştıran hizmetleri sunmaya devam edeceğiz ‘’ dedi.

Editör: Fatih ERGE