Toplantıya; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay ve Tekirdağ Oda – Borsalarının başkanları katılımda bulundu.

Bu Süreçte Türk Milletinin Büyüklüğünü Bir Kez Daha Görmüş Olduk

Toplantıda konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, depremin ilk gününden itibaren tüm Oda ve Borsaların seferber olarak ciddi manada destekler verdiklerini hatırlatarak, “Zor zamanlarda Türk halkının nasıl kenetlendiğini, bir ve beraber hareket ettiğini bu süreçte bir kez daha gördük. Sanayicilerimiz, iş adamlarımız, tüccarımız, evlerinden kendi eşyalarını, erzaklarını getiren vatandaşlarımız hayır yapmakta yarıştılar. Bu süreçte Türk milletinin büyüklüğünü bir kez daha görmüş olduk. Ben sanayici ve iş adamlarımız başta olmak üzere tüm hemşehrilerimize, tüm Türk halkına canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Tüm Hemşehrilerimizi ve Hayırseverlerimizi Bir Tuğla Da Olsa Kampanyamıza Katkı Sunmaya Davet Ediyoruz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 1 milyar TL destekle kalıcı konut kampanyası başlatıldığını açıklayan Günay; “TOBB önderliğinde, 1 milyar TL destekle “El Verin Ev Yapalım” konut kampanyası başlattık. Bu kapsamda, depremzedeler için kalıcı konutlar inşa edeceğiz. Konutların ihalesinden yapımına kadar tüm aşamalar TOBB tarafından koordine dilecek. Hayırseverlerimiz kampanyaya istediği tutarda bağış yapabilecek. Ayrıca hayırseverlerimizin zekâtları da kabul edilecek.

Kampanya kapsamında bağış tutarının tamamı vergi matrahından düşürülebilecek ve kampanya hesapları 1 Temmuz tarihine kadar açık olacak. Bizler de Tekirdağ’da ki TOBB’a bağlı odalar olarak bu kampanyaya tam destek veriyoruz. Tüm hemşehrilerimizi ve hayırseverlerimizi bir tuğla da olsa kampanyamıza katkı sunmaya davet ediyoruz. İnşallah yardımlaşma içerisinde depremzede vatandaşlarımızı yeni yuvalarına kavuşturup, bu bölgelerimizi bir an önce ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

Tekirdağlı Hayırsever Hemşehrilerimizin Üst Düzey Yardımlarıyla Deprem Bölgesine Yardımlarımızı Gönderdik

Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, asrın felaketi olarak nitelendirilen bir felaket yaşadıklarını belirterek, “Bu felakette Türk milleti birlik ve beraberliği ile yaraları sarmaya çalıştı. Biz de felaketin ilk gününden bu zamana kadar Tekirdağ olarak muhteşem bir mücadele ortaya koyduk. Mükemmel bir koordinasyon merkezi kurduk. Tekirdağlı hayırsever hemşehrilerimizin üst düzey yardımlarıyla deprem bölgesine yardımlarımızı gönderdik. Hepinizden Allah razı olsun. Bölgedeki bilanço ağır. Allah’ın izni ile birlik, beraberlik ve dayanışma ile bu felaketin de üstesinden geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Bölgedeki Ticaret Hayatının Bir An Önce Başlaması Gerekmektedir

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan konut kampanyasına değinen Günay, “Bölgede 850 bin konut ihtiyacı olduğundan bahsediliyor. Bu yükün altından kalkmak kolay değil. Allah’ın izni ile Türk milleti olarak dayanışma içerisinde bunun üstesinden geliriz. Bu süreçte bütün odalarımıza görev düşüyor. Oradaki vatandaşlarımız kalıcı konutlara kavuşturularak bir an önce ticaret hayatının başlaması lazım. Çıktığımız bu hayırlı yolda Allah yardımcımız olsun.” diye konuştu.

Editör: Fatih ERGE