Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yürürlüğe giren 2023-2030 Roman Strateji Eylem Planı kapsamında önemli bir etkinlik gerçekleştirdi. İlk program, 18 Ağustos 2023 Cuma günü  Hayrabolu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi konferans salonunda  gerçekleştirildi. Tekirdağ Valiliği nezaretinde düzenlenen etkinlikte, Roman kadınlarına yönelik erken yaşta evlilikle mücadele ve aile içi şiddet konularında eğitim verildi.

Program kapsamında, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı narkotik suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri tarafından da uyuşturucunun zararları ve mücadele yöntemleri hakkında bilgiler paylaşıldı. Ayrıca, İçişleri Bakanlığı tarafından resmi olarak ataması gerçekleştirilen Tekirdağ Vali İl Koordinatörü Sayın Süleyman Karatepe'nin organize ettiği etkinlikte, Roman kadınlarının istihdama katılımını sağlamak amacıyla tarımsal kadın kalkınma kooperatifinin faaliyete geçmesi hakkında ayrıntılı bilgiler sunuldu.

Etkinlikte konuşan Süleyman Karatepe, Tekirdağ Valiliği, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Hayrabolu Belediye Başkanlığı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Hayrabolu Kaymakamlığı ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'ne verdikleri destek için teşekkür etti. Karatepe ayrıca, Roman Strateji Eylem Planı doğrultusunda bundan sonra da Tekirdağ'ın tüm ilçelerinde Roman vatandaşlara yönelik programların hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

Editör: Fatih ERGE