Tekirdağ Doğa Koleji yönetiminden kampüs müdürü Irmak Eren, okulda fark yaratan derslerden drama, yeniliklerin öncüsü tarım ve hayvancılığı teknolojik bağlamda destekleyen ekoloji dersi ve yabancı dil eğitimi hakkında önemli bilgiler verdi.

Yabancı dil dersi hakkında bilgi veren İngilizce öğretmeni Feride Mutlu ilk hedeflerinin konuşmaktan çekinmeyen çocuklar yetiştirmek olduğunu, bol kelime bilgisi, dijital uygulamalar ve pratikle 12 yıldır bu hedefi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Drama dersi hakkında bilgi veren drama öğretmeni Özlem Özzade Şentürk ise Tekirdağ Doğa Kolejinin örnek bir okul olduğunu belirterek; “Doğa Koleji aynı zamanda fark yaratan branş derslerini belirli bir müfredat paralelinde işler. Çocukların akademik başarılarının yanı sıra özgüveni yüksek, topluluk karşısında konuşmaya hakim, kendini ifade etmek konusunda yetenekli birer dünya vatandaşı olarak yetişmelerini hedefler.” dedi.

Ekoloji öğretmeni Gizem Yağmur Atmaca, öğrencilerin kendi elleriyle çilek ve marullarını yetiştirdikleri hidroponik (topraksız tarım) sistemini ve yepyeni başlattıkları projeleri ipek böcekçiliği konusunda bilgi verdi

Editör: Fatih ERGE