Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla yola çıkan heyet Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesinden Mimar Prof. Dr. Esen Gökçe ÖZDAMAR ile Mimar Arş. Gör. Beliz KARANFİL, Çorlu Mühendislik Fakültesinden Jeoloji Mühendisi Doç. Dr. Zeki Ünal YÜMÜN, İnşaat Mühendisi Doç. Dr. Veysel AKYÜNCÜ, Jeoloji Mühendisi Dr. Öğr. Üyesi Feda ARAL ve İnşaat Mühendisi Arş. Gör. Tuğçe TETİK, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulundan İnşaat Mühendisi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet BAL, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığından İnşaat Mühendisi Oğuzhan Duhan SINIR ve Mimar Burak Enes GÜLGÖNÜL’den oluşuyor.

NKÜ'lü öğrenciler ürettiklerini depremzedelere gönderdiler Foto Galeri: NKÜ'lü öğrenciler ürettiklerini depremzedelere gönderdiler

Adıyaman’da görev yapacak heyet, 3 kişilik gruplar şeklinde görev alacak. NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, “Türkiye olarak acımız büyük. ‘Deprem öldürmez, bina öldürür’ şeklindeki tespit hayat dersi niteliği taşımaktadır. Yıkılan binalarla ilgili adli süreç başlamıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla arkadaşlarımızı Bilirkişi olarak deprem bölgesine uğurladık. Diğer heyetlerle birlikte gereken incelemeyi en kısa sürede yapacaklarına inanıyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da Allah’tan Rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim” şeklinde konuştu.

Editör: Fatih ERGE