Aday Tanıtım Töreninde Konuşan MHP Tekirdağ 1. Sıra Milletvekili Adayı İlker Yücel ise bazı muhalefet Partilerinin aday sıralamalarını eleştirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2023 Lider Ülke Türkiye’sinde cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında TBMM’de Tekirdağ’da yaşayan hemşerilerimizi temsil edip, şehrimizin dertleri ile dertlenip, problemlerine çözüm bulup, büyüyen ve gelişen Türkiye’de Şehrimizinde daha iyi temsil edilebilmesini sağlamak bize gurur verecektir. Tekirdağ’da yaşayan vatandaşlarımızı ziyaret ettiğimizde, hatırlarını sorduğumuzda hep aynı sorundan bahsediyorlar. Milletvekili gerçekten milletin kendisinden olan vekili olsun diyorlar. Tekirdağ artık Ankara’dan dayatma vekil istemiyor. Tekirdağ artık Ankara‘ya gittiğinde geldiği yeri unutan vekil istemiyor”

Yücel, ” Tekirdağ artık vekil seçtiklerinin kartondan maketlerini değil. Asillerini görmek istiyor. Tekirdağ artık meclise gönderip te ses tonunu unuttukları vekilleri istemiyor. Tekirdağ artık hemşerileri ile pazarına giden, sahilinde ailesi ile birlikte dolaşan, çarşı esnafından alışveriş yapan, çarşısında gezen, Çerkezköy’ün, Çorlu’nun, Hayrabolu’nun, Malkara’nın, Şarköy’ün tüm ilçelerimizin sorunlarını bilen ve bunları çözebilecek vekiller istiyor ve biliyor ki bu vekiller MHP’li vekiller olacaklardır. Tekirdağ biliyor ki yaparsa MHP yapar. Yaparsa Cumhur İttifakı yapar. MHP kazanırsa Tekirdağ kazanır. MHP kazanırsa Cumhur İttifakı kazanır. MHP kazanırsa Türkiye Kazanır. Ve MHP Tekirdağ’da desteklerinizle milletvekillerini kazanacak inşallah” dedi.

Editör: Fatih ERGE