Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından Malkara’da başlatılan yardım kampanyasına Malkaralı hemşehrilerimiz büyük destek veriyor. Bizlere ulaşan yardım malzemeleri Malkara Belediyesi ekiplerince deprem bölgesine gönderilmek üzere paketleniyor.

Belediye Başkan Vekili Volkan Soğancılar, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner ve Ersin Kaçar, deprem bölgelerine gönderilecek yardım malzemelerinin paketleme çalışmalarını takip ettiler.

DUYARLI VATANDAŞLARIMIZI DEPREM BÖLGESİNE YARDIM ELİNİ UZATMAYA ÇAĞIRIYORUM

Depremzedelere yardım elini uzatmak isteyen vatandaşlarımızın yardım kampanyasına katılabileceğini belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi etkileyen 7.7 büyüklüğündeki deprem için AFAD ile koordineli bir şekilde yardım kampanyası başlattık. Yardımsever hemşehrilerimiz kampanyadan haberdar olur olmaz hazırladıkları yardım malzemelerini Malkara Belediyesi Hizmet Binası’na ulaştırmaya başladılar.

Depremden etkilenen vatandaşlarımızın şu anda acil olarak eldiven, mont, çocuklar için kışlık giyecek, tüplü katalitik soba, battaniye, gıda kolisi (konserve), çocuk maması, temizlik hijyen malzemesi, bere, bot, tüp, yatak, powerbank, kadın pedi, çocuk bezi gibi temel yardım malzemelerine ihtiyaçları var. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için tüm Türkiye seferber olmuş durumda.
            Ferasetli ve yardımsever olan Malkara’lı hemşehrilermizin bizlere ulaştırdıkları yardım malzemelerini belediye ekiplerimiz tek tek düzenleyerek AFAD’a teslim etmek üzere ilçe Kaymakamlık deposuna gönderiyor. Depremzedelere yardım elini uzatmak isteyen hemşehrilerimiz hazırladıkları yardımları Belediyemiz Hizmet Binası’na getirerek teslim edebilirler. Yardımda bulunmak isteyipte evden çıkamayan hemşehrilerimiz ise 444 59 42 / 114 numaralı telefonu arayarak yardım kolilerini evlerinden aldırabilirler.

Toplanan yardımlar en kısa sürede deprem bölgesine gönderilerek depremzedelere ulaştıracağız. Şimdiden tüm yardımsever hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Allah bir daha ülkemize bu tür afetler yaşatmasın. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, tüm hemşehrilerimizi deprem bölgesine yardım elini uzatmaya çağırıyorum.” diyerek düşüncelerini belirtti.

Editör: Fatih ERGE