İlçe Başkanı Şirzat Filiz’in de katıldığı açıklamada, Engin Gül, hedeflerini ve motivasyonunu paylaştı.

Engin Gül, açıklamasında doğum yeri olan Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesinde büyüdüğünü ve eğitimini tamamladığını belirtti. 1999 yılında mali müşavirlik mesleğine adım atan Gül, halen bu alanda faaliyet gösterdiğini ifade etti. Kendisini yetiştiren Yeminli Mali Müşavir Ahmet Acartürk’e teşekkür eden Gül, onunla yaşadığı bir anıyı da paylaştı.

Gül, anısını şu şekilde anlattı: “Bir Pazar sabahı hocam beni aradı ve birlikte çalışabileceğimizi sordu. Ben de hemen yanına gittim ve saat 10:30’da çalışmaya başladık. Önemli bir konuda birlikte çalıştık ve işi tamamladık. Sonrasında hocam bana saat kaç olduğunu sorduğunda, ertesi günün sabah 3:30 olduğunu söyledim. O da bana şunu söyledi: ‘Yaşça senden büyük olabilirim, ama işi birlikte çözdük. Unutma, önemli ve hayati işleri bizzat kendin yap, yapamayacağın bir iş için yardım al, ancak işi takip etmeyi asla bırakma. Çalışanlarından daha çok çalış, bir çalışan görünce ondan geri kalma, sen de çalış. Bu geceyle ilgili bize çalışmaktan başka bir hak yok.’ Bu prensip doğrultusunda bugüne kadar çalıştım. Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine daha iyi erişmeleri için biriktirdiğim bilgi ve birikimimi kullanacağım.”

Gül yaptığı açıklamada, “Önceliğim yine deprem olacak, belediyenin çalışanlarının durduğu kiralık ve eski binaları deprem tedbirleri kapsamında personel ve buralardan hizmet alan halkımızın can güvenliği gözetilerek tahliye edeceğim. Buraları belediyenin kullanımından tamamen çıkartacağım. Belediye çalışanlarının tamamını deprem etkileri uygunluğu alınması halinde sahile taşıyacağım. Halkın belediyenin tüm birimlerine aynı anda ulaşması için ayak altı hizmet yerleri şeklinde bütün birimleri tek havuzda toplayacağım. Süleymanpaşa belediye başkanlığı yönetim alanı içerisinde yer alan binalardaki atıl durumda olan görsel kirliliğe sebebiyet veren tüm tabelaları söktüreceğim. Belediye mali politikasını baştan aşağıya yenileyeceğim. Sıkı bir mali disiplin politikası uygulayacağım. Havuzlu meydandaki Dev ekranda belediyenin mevcutlarını, personel yapısını ve borçlarını yayınlatacağım. Belediyenin kurumsal kimlik yapısını ön plana çıkartacağım. Bizler gelip geçiciyiz. Bunun bilinciyle belediyenin künyesini taşıyan kamu kurumlarında yer alan tüm tanıtımlarda kurumsal kimliğe yer verdireceğim. Bölgeler arası su değişim projesi hayalimi Süleymanpaşa belediyecilik anlayışıyla tüm Türkiye ‘ye yayacağım. Benim dönemimde vatandaşın işi kanuni ölçüler çerçevesinde olacak, vatandaş olmaz kelimesini duymayacak. Engellilerin kullanabileceği sosyal bir tesisi Süleymanpaşamıza kazandırmak istiyorum. Tekirdağspor ‘un profesyonel 3. Lige çıkması için her türlü desteği sağlayacağım” dedi

Gül açıklamasının devamında “Bir mali müşavir olarak mesleğimdeki Mali Müşavirleri unutacak değilim. Onlarda seçmenlerimizin bir kesimini oluşturuyor. Basında buradayken, Maliye Bakanımız sayın Mehmet ŞİMŞEK hocamız, ekonominin üst aklı olan sayın hocamız, sizden birkaç istirhamım olacak; lütfen mali müşavirlere özel bir bütçe yapın. Mali Müşavirler sizin piyasadaki eliniz, Çok zor bir dönem geçiriyoruz. Esnaf olarak görülmedikleri için sıkıntıları var dile getiremiyorlar. Ben buradan dile getiriyorum. Sayın bakanım, yeşil pasaport, KDV oranı %1, 5 yıldır kullandıkları araçların değişimi için yenileme kaydıyla ÖTV’siz araç alım ayrıca ÖTV’siz akaryakıt talebinde bulunuyorum. Meslek mensuplarım adına. Umarım bu talebim sizin vasıtanızla kendisine ulaşır diyorum. Son olarak mesleğim gereği buradan sesleniyorum. Belediyelerin özel sektörle ortak olduğu sermaye şirketlerinde nakdi sermaye artışlarına enflasyon düzeltmesi süreci tamamlanana kadar yasak ya da kısıtlama getirilsin. Olmazla İş Yürümez Oluruna Bak ! Olmazla iş yürümez oluruna bak Süleymanpaşa, Olmazla iş yürümez oluruna bak Tekirdağ, Olmazla iş yürümez oluruna bak Türkiye diyorum” dedi.

Engin Gül, aday adayı olduğunu duyurarak Süleymanpaşa Belediyesi başkanlığına adaylık başvurusunda bulunmuş oldu. Yaklaşan seçimlerde Süleymanpaşa ilçesi için projelerini ve vizyonunu detaylı bir şekilde vatandaşlarla paylaşacağı bekleniyor.

Editör: Fatih ERGE