AK Parti Süleymanpaşa Eski İlçe Başkanı Sezai Çetin, AK Parti Süleymanpaşa ilçe Başkanlığı’nda düzenlediği basın açıklaması ile Süleymanpaşa Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Adaylık açıklamasına çok sayıda partili katıldı.

Sezai Çetin, partisinin Süleymanpaşa İlçe Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 21 yaşında bayrak asarak siyasete başladığını, daha sonra genç yaşlarda partilerin kademelerinde görev aldığını söyledi. 2005 yılında AK Parti ilçe yöneticisi olarak göreve başladığını anımsatan Çetin, daha sonra ilçe başkanlığı görevinde bulunduğunu dile getirdi.

enel merkezin takdiriyle 2019 Ocak ayında Süleymanpaşa İlçe Başkanı sıfatıyla atamasının yapıldığını anlatan Çetin, “Dört buçuk yıl fiili olarak bu görevi icra etmeye çalıştım” diye konuştu. Ardından Süleymanpaşa Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Çetin, şunları kaydetti: “AK Parti 2001 yılında kuruldu. 2002 yılında milletin teveccühü Allah’ın takdiriyle bu ülkede iktidar oldu. Yerelde de biz iki defa iktidar olduk, birini hala yaşıyoruz. 2004-2009 yılları arasında AK Partili belediye vardı. Özellikle ilçe başkanı olduğum dönemlerde kırsal mahallelere gittiğimizde bir şey söylüyordum. AK Parti’yi tarım politikalarında eleştirebilirsiniz. Sizin baktığınız pencereyle ve durduğunuz konumla alakalıdır. AK Parti’yi Milli Eğitim politikalarında da eleştirebilirsiniz. Ancak Cumhurbaşkanımız 40 yaşında İstanbul gibi bir metropole Büyükşehir Belediye Başkanı olunca burada yapmış olduğu hizmetler rol model oluşturdu ve dolayısıyla Türkiye’ye dalga dalga yayılarak milletin nazarındaki teveccühü vücut buldu ve 21 yıldır bu aziz millete hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyoruz”

Editör: Fatih ERGE