Tekirdağ’da Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencileri deprem bölgesine gönderilmek üzere okul içerisinde kurulan üretim hane ile günde 5 bin ekmek üretimine başladı. Okulun öğrencilerinin yanı sıra öğretmenler ve okuldan mezun olan öğrencilerde okula gelip depremzedeler için ekmek üretimine destek veriyor.

Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla ise yaptığı açıklamada, “Ülkemizin 10 tane ilini etkileyen afet sonrasında milletimize büyük geçmiş olsun, ölenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda meslek liselerimiz sürece refleks gösterdi. Süleymanpaşa Mesleki Teknik Anadolu lisemiz yeni oluşturmuş olduğu fırını, bakanlığımızın göndermiş olduğu bütçe doğrultusunda acil bir şekilde oluşturup günde 5 bin tane ekmek üretebilecek kapasiteye geldi. Dün itibariyle yapmış olduğumuz üretim sonrası bölgeye gönderilmek üzere 5 bin kumanya hazırlandı. Bugün Allah nasip ederse yola çıkartılacak burada öğretmenlerimizin başta okul müdürümüz ve yiyecek, içecek hizmetleri alanımızda görev yapan öğretmenlerimizin göstermiş olduğu hızlı refleks öğrencilerimizle birlikte vermiş oldukları hızlı tepki ile üretime başladık. Ben başta okul müdürümüze öğretmenlerimize öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Meslek liselerimiz, süreç içerisinde reflekslerini sadece bu okulu mihvalinde değil aynı zamanda diğer okullarımız da yapmış oldukları alanları ile alakalı çalışmalarla sürece katkıda bulunmaktalar” diye konuştu.

Okuldan mezun olup yardıma gelen öğrencilerden Canan Çatan yaptığı açıklamada, “Herkese geçmiş olsun diyorum. Mezun olduğum halde öğretmenlerimizle beraber depremzedelere destek vermek amacıyla geldik. Hep beraber bir şekilde onlara yardım ediyoruz. Onlar için buradan ekmek çıkartıyoruz” dedi.

-Kaynak Tekirdağ Odak Haber-

Editör: Fatih ERGE