Başarılı İş Kadını Dr. Nurcan Balcı Erol, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’ndan 28. Dönem milletvekili aday adaylığını açıkladı.Erol’a açıklamasında eşi Ali İhsan Erol eşlik etti. Erol’a yaptığı katkılardan dolayı teşekkürlerini ileten İl Başkanı Gökhan Metiner, destekleri için Erol’a teşekkür etti.

EROL İYİ PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMUŞTU

Daha önce de İYİ Parti 27. dönem Tekirdağ 7. sıra milletvekili adayı olan Erol, “2018 yılında aktif olarak siyasete girme kararımın nedeni; ülkenin temiz siyasetle, Atatürkçü, vatansever, milliyetçi, nitelikli ve değer yaratan kişiler tarafından yönetilmesi gerektiğine olan inancımdır. 27. Dönem 7. Sıra adayı olarak Tekirdağ’ın merkez ve ilçelerinde etkin, aktif bir saha çalışması gerçekleştirmemin sebebi; ülkemin ve çocuklarımızın geleceğine karşı duyduğum sorumluluktur. 2018 yılında sahada, Trakya’mın güzel insanlarına siyasete devam etme konusunda bir söz vermiştim” dedi

TÜRKİYE’MİZİ HEP BİRLİKTE YENİDEN KALKINDIRMAYA HAZIRIZ

Erol, “Cumhuriyetimizin 100. Yaşını kutladığımız 2023 yılında, verdiğim sözü tutarak karşınızdayım. Nüfusun yarısının kadın olduğu ülkemizde, çağdaş bir toplum olarak dengeyi bulmamız ve ilerlememiz için parlamentonun en az yarısının kadın olması gerekmektedir. Elbette bunu gerçekleştirmek için, tüm parti liderlerinin ve yönetimlerinin üzerine düşeni yapması son derece önemlidir. Siyasetin kurallarının yeniden yazılma, liyakat, ortak akıl ve nezaket ile gerçekleştirilme zamanı gelmiştir. Bugün geldiğimiz noktada; Cumhuriyet’in kazanımlarının kaybedilmesi, aklın ve bilimin rehber alınmaması, eğitimde ve sağlıkta kalitenin gittikçe daha da düşmesi, kadına ve çocuklara şiddetin önlenemeyip artması, yaşam hakkına saygı duyulmaması, alım gücünün düşmesiyle toplumda yükselen mutsuzluk, umutsuzluk gibi sorunlardan derin üzüntü duyuyorum. Ülkenin yeniden yapılanma sürecinde; aktif görev almayı ve çözümün bir parçası olmayı seçiyorum. Türkiye’mizi hep birlikte yeniden kalkındırmaya hazırız” dedi.

DR. NURCAN BALCI EROL KİMDİR?

İlk-orta-lise eğitimini Keşan’da tamamladı. 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Eğitimi (Kimya Öğr.) Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını 1993 yılında, doktorasını 1997 yılında ODTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nde, bir yıllık “Modern İşletme Yöneticiliği” programını da 1999 2000 döneminde Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. 1990 yılından 1997 yılı sonuna kadar, ODTÜ Kimya Bölümü’nde araştırma görevlisi ve öğretim asistanı olarak çalıştıktan sonra, Ocak 1998’de Eczacıbaşı İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş.’de Geliştirme Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Nisan 1999 – Mart 2001 arasında Geliştirme Şefliği (Likit/Pomad) görevini sürdürdü. Mart 2001 tarihinden Ocak 2014’e kadar VIP (Value Improvement Program) (Değer Geliştirme Programi) Koordinatörü olarak çalıştı. Ocak 2015-Mayıs 2018 tarihleri arasında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Birimi Sorumlusu olarak sosyal sorumluluk çalışmalarını gerçekleştirdi.

2018 yılında, İYİ Parti Tekirdağ 7. Sıra Milletvekili Adayı olarak Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde aktif olarak saha çalışmalarını gerçekleştirdi. Nisan 2019’da yaşamda farkındalıkla gelişime ve dönüşüme katkı sağlamak amacıyla ANDA ZEN markasını oluşturarak Eğitim ve Danışmanlık Şirketini kurdu. Yaşamda kaliteyi artırmaya yönelik eğitimler /atölyeler/ projeler hazırladı ve gerçekleştirdi. Farklı platformlarda pek çok seminer verdi. Ocak 2022 – Şubat 2023 döneminde; gençlerimizin hayatlarında çok daha güçlü ve bilinçli ilerlemelerini sağlamak amacıyla oluşturduğu “ÇYDD Bursiyer Güçlendirme Programı” kapsamında gençlerle çalıştı. Kadının farkındalığının artmasına ve güçlendirilmesine yönelik hazırladığı “İşığımız Parlasın” projesi kapsamındaki eğitim programını ilk olarak 2023 yılında Tekirdağ İYİ Partili Kadınlar ile gerçekleştirdi. Kurumsal ve Bireysel Gelişim ile ilgili çok sayıda eğitim aldı ve verdi. Kalite Profesyoneli, Bütünsel Sağlık Uygulamaları & Farkındalık Eğitmeni, Numerolog, Doğal Kozmetik ve Aromaterapi Uzmanı ve NLP Uygulayıcısıdır. Yaşam boyu öğrenmeyi ve sürekli gelişimi benimsemiş olup farkındalığın ve kalitenin artırılmasına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve bir kız annesidir.

Editör: Fatih ERGE