Genel Başkan Teoman Mutlu'nun katılımıyla gerçekleşen açılış programında ilk konuşmayı Yerli ve Milli Parti Tekirdağ İl Başkanı yaptı. 

Başkan, konuşmasında iktidarı ve muhalefeti eleştirerek sayın genel başkanım sizi tanıdığım için çok mutlu olduğumu ifade etti. Kendisinin bugüne kadar tek bir liderin peşinden gitmeyen biri olduğunu belirterek, Teoman Mutlu'nun samimi bir lider olduğunu vurguladı ve memleketin çıkarlarını düşündüğünü anladığını ifade etti. 

Genel başkan Teoman Mutlu ise konuşmasında, Yerli ve Milli Parti'nin Şanlıurfa açılışını gerçekleştirdiklerini ve Hz. İbrahim'in ruhunu hissettiklerini Trakya'da Mustafa Kemal'in ruhunu hissettiklerini ifade etti. Partinin geçmişini inkar etmediklerini ve Türk tarihindeki şahsiyetlerin hepsinin kendileri için değerli olduğunu belirtti. Genel başkan, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini ve seçimlerin kazanıldığı ancak vatandaşın her zaman kaybettiği bir dönemden geçildiğini ifade etti. Muhalefetin eksikliği nedeniyle iktidarın keyfi hareket ettiğini ve muhalefetin hesap soran bir gücünün olmadığını belirtti. Ayrıca hukukun üstünlüğünü vurgulayarak, herkesin hakkını alması durumunda ekonominin kendiliğinden düzeleceğini ifade etti. Yerli ve Milli Parti'nin tüm vatandaşlara kapısının açık olduğunu ve Türkiye'nin birlik ve beraberlik içinde huzurlu bir ülke olması için çalışacaklarını vurguladı. 

Bizim kapımız tüm yurttaşlarımıza açıktır, çünkü başka bir Türkiye yoktur. Bu vatan, bayrağımızdır, kanımızdır. Mavi vatanın mavisi, Atatürk'ün masmavi gözleridir. Işığımız Atatürk'tür ve destekçimiz tabii ki Aziz milletimizdir. Dolayısıyla, kendi bebeğimiz gibi gördüğümüz partiyle yola çıktığımızda, özgür bir Türkiye'nin hayalini kurduk. Logomuzdaki kelebek, özgür insanları ve gençliğimizi özgürce yaşayan bir memleketi simgeler.

Değerli arkadaşlar, yerli ve milli olarak son zamanlarda Filistin konusuna da değinmek istiyorum. İsrail, eskiden beri Filistin toprağını ve vatanını işgal etmektedir. Filistin halkı da bu haksızlığa isyan etmektedir. Hamas örgütü de bu sebeple kurulmuştur. İçimizde, vicdanı olan her insanın adalet arayışı içinde olduğunu söylemek gerekir. İsrail'in işgale son vermesini talep eden herkesin mücadele etmesi gerekmektedir. Ancak Almanya, Fransa ve ABD'nin uydusu olan Batı, Filistin'in yıkılmasına göz yumaktadır. ABD ise her zamanki hoyratlığıyla İsrail'i desteklemektedir. Bu durumda sormak gerekmektedir: Bu medeni dediğimiz tek dişi kalmış canavar devletlere adalet nerede? Evrensel hukuk kuralları nerede?

Yerli ve Milli Parti olarak, bütün kalbimizle Filistin'e destek veriyoruz. Müslüman olmaları sebebiyle Filistin halkına yapılan zulüm kabul edilemez. Batı'nın Müslümanlığı maalesef gözünü kör etmiştir. Ancak biz güçlü olalım, kimseye muhtaç olmayalım. Biz Türk milleti olarak, bu Batı'ya, bu ABD'ye nasıl güveneceğiz ve nasıl birlikte hareket edeceğiz?

Ayıdan post batıdan dost olmaz. Haksızlığa çanak tutanlara yazıklar olsun ve lanet olsun. Filistinli vatandaşlarına yapılan bu zulmün bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz ve tüm dünyaya sesleniyoruz. Bir gün Filistin bir yerde özgür olacak ve buna destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Bunu da buradan söylemek istiyorum.

Son olarak, sözlerimi şu şekilde bitirmek istiyorum: Bizi başarıya götürecek olan rabbimizdir. Bizi hiç kimse durduramayacak, hep birlikte ilerleyeceğiz. Birbirimize sarılacağız. Bizi bilmeyenler yolumuzdan gitsin. Bizi tanıyanlara selam olsun. Selam olsun. Selam olsun...

Editör: Fatih ERGE