Buz gibi havada meydanı miting alanına çeviren “çok çalışacağız” diyerek seslenen Akay: Bir hedef için değil 12 hedef için yola çıkıyoruz. Mevcut ilçe belediyelerimizin tamamını oylarımızı yükselterek yeniden kazanacağız. Hiç kimsenin şüphesi olmasın Çerkezköy’ü de Kapaklı’yı da kazanacağız.”

2 dönemdir Çerkezköy Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Vahap Akay, çıraklık ve kalfalık döneminin ardından ustalık döneminde 11 ilçeye hizmet verebilmek için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yola koyuldu.

BUZ GİBİ HAVADA SICACIK COŞKU

“Herkesin başkanı” ve “Yürüyelim arkadaşlar” sloganıyla bu yola çıkan Akay, aday adaylığını açıklamak için Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesindeki CHP Tekirdağ İl Başkanlığı binasının önüne geldi. Buz gibi havaya rağmen birlerce kişi Akay’ı Türk bayrakları, sloganlar ve coşku içinde alkışlarla karşıladı.

VEFA VURGUSU

Karşısındaki büyük kalabalığı görünce duygu dolu anlar yaşayan ve “Bu ne güzel bir Tekirdağ, bu ne kararlı bir Tekirdağ böyle” diyen Akay, “Beni yürüdüğüm bu yolda hiçbir zaman yalnız bırakmayan, insan biriktirmenin, vefanın ne demek olduğunu bana her an hatırlatan kıymetli hemşehrilerim, dostlarım, arkadaşlarım, abilerim, ablalarım, kardeşlerim ve bir kez daha bugün burada bu soğuk havada Tekirdağ’ımın dört bir yanından 10 ilçesinden buraya Süleymanpaşaya gelen, bu özel günde, bu anlamlı günde beni yalnız bırakmayan bu alanı dolduran kıymetli yol arkadaşlarıma, Cumhuriyet Halk Partisinin vefakar örgütüne, Cumhuriyet Halk Partisinin cefakar örgütüne sevgilerimi, saygılarımı gönderiyorum. Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.” diyerek seslendi.

“10 YILDA TAM İKİ KAT BÜYÜYEN ÇERKEZKÖY’Ü SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİK İLE BULUŞTURDUK”

CHP’ye giriş sürecinden bahseden Akay, “1999 yılında öğrencilik yıllarımda tanıştığım, 2002 yılından bugüne kadar üyesi olmaktan gurur ve mutluluk duyduğum, bu çatı altında gençlik kolları, ilçe yöneticiliği, ilçe başkanlığı görevlerinde bulunduğum ve 2014 yılından bugüne de belediye başkanlığı görevimi büyük bir gururla sürdürüyorum. 10 yıl önce Çerkezköy’de, belediye başkanlığı aday adaylığı açıklamamda, ‘Bir memleket sevdası bir Çerkezköy sevdası’ diyerek yola çıkmıştım. Çıktığımız o zor ve meşakkatli yolda örgütümüzle yana yana, omuz omuza vererek, birbirimize güvenerek, inanarak bir seçim zaferine imza atmış ve Çerkezköy Belediyesini AK Parti’den devralarak sosyal demokrat belediyecilik ile buluşturmuştuk. 2014’den 2019’a 5 yıl boyunca iyi günde kötü günde, doğumdan ölüme vatandaşın yanında olan bir anlayışla vatandaşımız ile gönül köprüleri kurmuştuk. 2019 yılı geldiğinde Tekirdağ’ın en zor seçim bölgelerinden birinde bu defa 5 yıl boyunda görev yaptıktan sonra vatandaşımızın huzuruna çıktık ve yüzde 50 oyun üzerine çıkarak bir kez daha seçim kazandık. 10 yılda tam iki kat büyüyen Çerkezköy’ü sosyal demokrat belediyecilik ile buluşturduk.” dedi.

“ŞİMDİ HAYALİNİ KURDUĞUMUZ GÜÇLÜ BİR TEKİRDAĞ İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ”

“Şimdi sizlerle birlikte yepyeni bir yolun başındayız” diyen Akay, şöyle devam etti: 10 yıl belediye başkanlığı ve büyükşehir meclis üyesi olarak yerel yönetim süreçlerinden aldığımız tecrübelerle yepyeni bir gelecek için bu defada “Bir memleket sevdası bir Tekirdağ sevdası bir Türkiye sevdası diyerek bir yola çıkıyoruz. Bu 10 yılda beraber çalıştığım Büyükşehir Belediye Başkanım, abim Sayın Kadir Albayrak’a teşekkürlerimi sunuyorum, şükranlarımı sunuyorum. Şimdi hayalini kurduğumuz Güçlü bir Tekirdağ için yola çıkıyoruz. Bu topraklara sahip çıkmak için, bu topraklarda yaşayan tüm hemşehrilerimize sahip çıkmak için, Güçlü bir Tekirdağ için, Hakkını arayan bir Tekirdağ, Hakkını söküp alan bir Tekirdağ için yola çıkıyoruz. 11 ilçesi ile bütünleşen bir Tekirdağ olacağız. 11 ilçesi ile kucaklaşan bir Tekirdağ olacağız. Muhtarları, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları ile toplumun her kesimi ile kucaklaşan her an vatandaşının yanında olan bir Tekirdağ, genç kadrolarla, dinamik kadrolarla, bu toprakları tanıyan, bilen kadrolarla çalışan bir Tekirdağ olacağız. Hizmetlerini bu güzel kentin her alanına her an buluşturan bir belediyeciliği hep birlikte ortaya çıkaracağız.

“ÜRETEN BİR BÜYÜKŞEHİR OLACAĞIZ”

Tarım ve hayvancılığı ile Güçlü Tekirdağ’da Tarım topraklarımıza sahip çıkacağız. Üretimi, üreticiyi teşvik edeceğiz, daha çok destekleyeceğiz. Tarım üretiminde ülke ekonomisini ve tarımını destekleyen Tekirdağ’ın sesini daha gür çıkaracağız. Ve üretilen ürünlerini katma değere dönüştürecek hedeflerimizi anlatacağız. Turizm potansiyeli Güçlü Tekirdağ’ın Karadeniz sahilini, Marmara sahillerini, denizini, doğasını, ormanlarını tanıtmak, Avrupa’nın kıyısında Tekirdağ’ımızın turizm hedeflerini geliştireceğimizi, bu gelişimin Tekirdağ’ımızın her alanında nasıl ortaya çıkaracağımızı anlatacağız.

Bir sanayi kenti, bir emek kenti Güçlü Tekirdağ’ın sanayi gelişimini gözlemleyen, bir sanayi kentinde doğmuş, büyümüş 10 yılda belediye başkanlığı yapmış birisi olarak, verimli tarım topraklarına sahip çıkan, mevcut sanayi alanlarında çevresel etkilerini en aza indirmek için mücadele eden, istihdamı destekleyen ancak bu topraklarda üretilenin katma değerinin başka yerlere değil yine bu topraklara yatırım olarak geri gelmesini savunan, sanayi kenti olma hedeflerimiz anlatacağız. Bir üniversite kenti Güçlü Tekirdağ’da okuyan öğrencilerin bu güzel kentte daha huzurlu daha mutlu olması için mücadele edeceğiz. Genç kardeşlerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek, Tekirdağ’da genç kardeşlerimizin sosyal ve kültürel anlamda daha verimli alanlarda buluşturmak ve tabiki ülkemizde daha çok tercih edilen bir Tekirdağ için hedeflerimizi anlatacağız. Üreten bir büyükşehir olacağız. Dinamik bir büyükşehir olacağız. Pratik bir büyükşehir olacağız. Tekirdağ’ın tüm bölgelerinde güçlü, Tekirdağ’ın tüm sathına yayılmış, hızlı karar veren, hızlı hareket eden, paylaşan, ortak hareket eden, herkesle barışık, kararlı bir büyükşehir belediyesi olacağız. Temel alt yapı üst yapı eksiklikleri için çalışan, kurumları, şirketleri ile ahenk içinde olan, çözüm odaklı, en önemlisi vatandaş odaklı bir anlayış ile hizmet edeceğiz. Tekirdağ’ı yep yeni yaşam alanları ile Tekirdağ’ı yep yeni yeşil alanlar ile buluşturacağız. Vatandaşın yerlerini vatandaşına teslim eden bir belediye olacağız. Tekirdağ’ı hak ettiği yeni spor alanları ile buluşturacak sporun yanında sporcunun yanında olacağız. Yeni başarılara hep birlikte ulaşacağız.

Gençlerimiz ile buluşacağız, onlara yeni yaşam alanları, yeni çalışma alanları sunacağız. Eğitime destek veren bir büyükşehir belediyesi olacağız. Kadınlarımız ile istihdam sağlayan, mahalle mahalle üretim hedefleri koyan bir Tekirdağ olacağız. Kültür sanat için fiziki alan oluşturmak için son 10 yılda hizmet etmiş bir büyükşehirden sonra bunların üzerine koyarak kültür ve sanatı toplumun her alanında yaşayan yaşatan bir kültür ve sanat şehri olacağız. Sosyal anlamda ihtiyaç sahibi olan hiçbir vatandaşımızın kendini yalnız hissetmediği, vatandaşına kucak açan, yanında olan bir büyükşehir belediyesi olacağız. Ulaşımda esnafının yanında, esnafın hakkını koruyan ancak vatandaşın taleplerini vatandaşın ihtiyaçlarının esas alan temel alan bir anlayışla hareket edeceğiz. Yine ulaşımda yeni bir bakışla trafik çözümlerimizi anlatacağız. Büyük ilçelerimizden başlayarak otopark çözümlerimizi anlatacağız. Güçlü dayanıklı şehirler, güçlü dayanıklı bir Tekirdağ için çalışacağız. Ve tek hedefimiz bu güzel şehri kadınlarımızla, gençlerimizle daha güzel yarınlara ulaştırmak olacak, Tek hedefimiz çocuklarımızın geleceği için sonuna kadar mücadele etmek olacak. İşte bu temel yaklaşımla yola çıkıyoruz. Milletimizin talep ve isteklerini esas alacağız, bugüne kadar yapmış olduğumuz hazırlıkları ve çalışmaları olgunlaştıracak ve milletimizin huzuruna çıkacağız.

BİR HEDEF İÇİN DEĞİL 12 HEDEF İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ”

Tekirdağ’ın sokakları bizim. Tekirdağ’ın caddeleri bizim. Tekirdağ’ın meydanları bizim. Milletimizle buluşacağız. Hayallerimizi anlatacağız, hedeflerimizi anlatacağız. Tekirdağ’ımız için çok çalışacağız. Bir hedef için değil 12 hedef için yola çıkıyoruz. Mevcut ilçe belediyelerimizin tamamını oylarımızı yükselterek yeniden kazanacağız, hiç kimsenin şüphesi olmasın Çerkezköy’ü de Kapaklı’yı da kazanacağız. Hayrabolu’yu da Ereğli’yi de geri alacağız. Ve 5 yıllık bir aradan sonra 5 yıllık bir hasretten sonra Süleymanpaşa’da yeniden Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dalgalandıracağız. Ve Tekirdağ’da yeniden 12-0 yapacağız. Bu anlattıklarımı burada bu soğuk havada bir araya gelen sizlerle, gelemeyen kalbi burada atan hemşehrilerimiz ile birlikte yapacağız.

Bu anlattıklarımızı Genel Başkanımız Özgür Özel önderliğinde 11 ilçede partimize emek veren kadınlarımızla, gençlerimizle birlikte yapacağız. Umutlarımızı yeşerteceğiz, yeniden yollara döküleceğiz. Bize oy veren vermeyen demeyeceğiz. Tüm örgütümüzle, bu mücadeleye gönül veren herkesle birlikte Tekirdağ’da iktidara yürüyeceğiz. Öncemiz Tekirdağ olacak, ancak sonramız da Tekirdağ olacak. Aydınlık yarınlara hep birlikte yürüyeceğiz. Meydanlarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bir belediye başkanı olduğumu haykırdım, gururla haykırmaya devam edeceğim.

Editör: Fatih ERGE