İnşaat Mühendisi Şeref Çetin, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için saha çalışmalarına erken başladı.

2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere 8 ay kala, saha çalışmalarına ilk başlayan Şeref Çetin oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Şeref Çetin, Köseilyas ve Husunlu’da mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

EN ERKEN ÇIKAN ADAY

İnşaat Mühendisi Şeref Çetin, seçimlere sekiz ay varken saha çalışmalarına başlayarak, sahaya çıkan ilk aday oldu.

Mahalle sakinleriyle buluşan Şeref Çetin, vatandaşların talep ve beklentilerini dinledi.

Süleymanpaşa’nın CHP Belediyeciliğine ihtiyacı olduğunun altını çizen Çetin, “Mart ayında yapılacak seçimler için, vatandaşlarımızla buluşup, beklenti ve taleplerini dinledik. Hemşerilerimiz, Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeciliği ile daha mutlu bir Süleymanpaşa’da yaşayacaklar. Önümüzdeki süreçte vatandaşlarımızla daha fazla buluşarak, Süleymanpaşa’mızı hep beraber, şeffaf bir yönetime kavuşturacağız” dedi.

Şeref Çetin Kimdir?

1969 yılında Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Kılavuzlu Mahallesi’nde dünyaya gelen Şeref Çetin, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Tekirdağ’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunu olan Şeref Çetin, 15 yıl Tarım Kredi Kooperatifleri Tekirdağ Bölge Müdürlüğünde İnşaat Kontrol Şefi olarak çalıştı.

2009 yılında Tekirdağ Belediyesi Başkanlığına Aday Adayı olan Şeref Çetin, 2010-2014 yılları arasında iki dönem CHP Tekirdağ İl Başkan Yardımcılığı, 2014-2015 yıllarında da CHP Tekirdağ İl Başkanlığı yaptı. 2019 yerel seçimlerinde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Aday Adayı oldu.

30 yılı aşkın süredir Süleymanpaşa’da İnşaat Mühendisliği ve Çiftçilik yapan Şeref Çetin, evli ve iki çocuk babasıdır.

Editör: Fatih ERGE