Yüksel, Tekirdağ'daki süt üreten çiftçiler için önemli bir müjdeyi paylaştı: Tekirdağ’da sütün litre fiyatının 15 TL'ye yükseltildiğini duyurdu. Bu karar, süt üreticileri için büyük bir moral kaynağı oldu.

Yüksel'in açıklaması, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Keskin ve Tekirdağ'ın genelindeki süt birliği başkanları ile AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş’ün katıldığı toplantıda yapıldı. Yüksel, süt fiyatlarındaki artışın devlet desteği hariç olduğunu belirtti ve süt sanayicilerinin de bu süreçte önemli bir rol oynadığını vurguladı.

Ayrıca, Yüksel süt üreticilerinin en büyük sorunlarından biri olan yem maliyetleriyle ilgili de önemli adımlar atacaklarını söyleyerek; 1 Nisan’dan itibaren Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen fabrikada, hali hazırdaki aylık 400 ton olan yem üretiminin, 10 bin tona çıkarılacağını ve çiftçilere piyasa fiyatının %20-25 altında yem sağlanacağını açıkladı. Bu proje ile çiftçilerin üretim maliyetlerinin düşürülmesi ve süt üretimini de artırılması hedefleniyor.

Yüksel, Süleymanpaşa Belediye başkanı olarak görev yaptığı dönemde, belediyenin kendi tarlalarında ürettikleriyle aşevi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılan erzakların maliyetlerini düşürdüklerine  dikkat çekerek, aynı modelin yem üretiminde de uygulanacağını ifade etti. Tekirdağ çiftçisinin topyekün kalkınması için STK’larla iş birliği içinde çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Cüneyt Yüksel'in bu açıklamaları, sadece Tekirdağ'ın çiftçileri için değil, bölgenin genel ekonomisi için de umut verici bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Aday, seçim kampanyası süresince daha fazla müjde ve sürprizle halkın karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Editör: Fatih ERGE