Şarköy Belediyesi tarafından 11 ayın sultanı Ramazan ayı boyunca kentteki birlik ve beraberliği pekiştirmek adına ihtiyaç sahibi vatandaşlara her gün iftar yemeği servisi yapılacağı ifade edildi. Bu yıl da Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin yanlarında olacaklarını belirten Şarköy Belediye Başkanı Alpay VAR, yardımlara aralıksız şekilde devam edeceklerini belirtti.

HER GÜN SICAK YEMEK EVLERE SERVİS EDİLECEK

Şarköy Belediyesi, yardımlaşmanın, paylaşmanın ve dayanışmanın yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayının bereketini vatandaşlarla paylaşacak. Belediye Sosyal Tesislerinde hijyenik bir ortamda hazırlanan yemekler, tek kullanımlık kaplarda özenle paketlenerek, ihtiyaç sahibi vatandaşların kapısına kadar götürülecek. Hijyenik şartlar altında hazırlanıp paketlenecek olan iftar yemekleri belediye ekipleri tarafından Şarköy’ün dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine sıcak olarak teslim edilecek. Ayrıca, Şarköy Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik düzenli olarak gerçekleştirilen erzak kolisi dağıtımları da Ramazan ayında yoğun biçimde devam edeceği ifade edildi.

Başkan VAR, ‘’ Şarköy’de Yaşıyorsanız Asla Yalnız Değilsiniz’’

İhtiyaç sahibi vatandaşların her daim yanında olacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Alpay VAR, ‘’Ramazan ayı, kardeşlik, iyilik ve dayanışma ayıdır. Millet olarak birlik ve beraberlik duygularımızın yoğunluk kazandığı bu mübarek aya ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Dinimizce on bir ayın sultanı kabul edilen Ramazan Ayı, ötekileştirmeden kucaklaşmanın yaşanması ve tüm insanların birbirini anlaması için çok iyi bir fırsattır. Ekonomik koşulların ağırlaştığı, birlik ve beraberliğin hiç olmadığı kadar önem kazandığı bu günlerde, yardımlaşma ve dayanışmayı büyüterek ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin daima yanlarında olmalıyız. Ülke olarak zorlu süreçlerden geçiyor olsakta umutsuzluğa asla kapılmayalım. Unutmayalım ki bu günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız. Güzelliklerin habercisi olan bu kutsal ayda ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan çıkmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayının başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya sağlık ve huzur getirmesini temenni ediyor, sevgi, saygı, hoşgörü ve hayırlarımızı paylaşacağımız Ramazan ayımızın mübarek olmasını diliyorum’’ dedi.

Editör: Fatih ERGE