TURNUVA 8 KATEGORİDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Bu yıl 5.’si düzenlenecek olan Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Streetball Turnuvası’na başvuruların 14 Ağustos Pazartesi günü itibariyle başladığını belirten Belediye Başkan Vahap Akay, “Kayıtlar 25 Ağustos Cuma günü sona erecek. Turnuvamız, Büyük Erkekler ve Kadınlar, Genç Erkekler ve Kadınlar, Yıldız Erkekler ve Kadınlar ile Küçük Erkekler ve Kadınlar kategorileri olmak üzere 8 ayrı kategoride yapılacak” dedi.

BAŞVURULAR ONLİNE YAPILACAK

 Başkan  Akay, “Büyük Erkekler ve Kadınlar Kategorilerine 2005 ve öncesi doğumlular, Genç Erkekler ve Kadınlar Kategorililerine 2006 ve 2007 doğumlular, Yıldız Erkekler ve Kadınlar Kategorilerine 2008 ve 2009 tarihi arasında doğanlar, Küçük Erkekler Kategorisi’ne ise 2010 ve sonrasındaki tarihlerde doğanlar katılabilecekler. Turnuvamıza katılmak isteyen takımlar Çerkezköy Belediyesi resmi internet sitemizdeki (www.cerkezkoy.bel.tr) başvuru formlarını doldurarak kayıt yaptırabilecekler” ifadelerini kullandı.

MÜSABAKALAR KARTALTEPE’DE OYNANACAK

Streetball Turnuvası’nın 1 Eylül Cuma günü başlayacağını ve 3 Eylül Pazar günü müsabakaların tamamlanmasının ardından düzenlenecek ödül töreni ile sona ereceğini belirten Başkan Vahap Akay, “Müsabakalar Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’ndaki Basketbol Sahası’nda oynanacak. 3 gün sürecek turnuvamızda kategorilerinde ilk 2 sırayı alan takımlara ödülleri verilecek” açıklamalarında bulundu.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLECEK

Kategorilerde takım kontenjanlarının 20 ile sınırlı olduğuna dikkat çeken Başkan Akay, “Turnuva sonucunda Büyükler kategorilerinde 1’inci olan takıma 5 bin TL, 2’nci olan takıma ise 3 bin 500 TL ödül verilecek. Gençler kategorilerinde 1’inciye 4 bin TL, 2’nciye 2 bin TL; Yıldızlar kategorilerinde 1’inciye 2 bin TL, 2’nciye bin TL; Küçükler kategorilerinde ise 1’inciye bin TL, 2’nciye 750 TL ödül verilecek. Turnuvada ayrıca 3’lük yarışması 1’incisine 750 TL, Smaç yarışması 1’incisine de 750 TL ödül verilecek. Şimdiden turnuvamıza katılacak olan takımlara ve sporcularımıza başarılar diliyorum. Turnuvamızın centilmenlik içerisinde ve bir şenlik havasında geçmesini ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Fatih ERGE