Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Miraç Kandili dolayısıyla Köprübaşı Mevkii’nde vatandaşlara kandil simidi ikramı yapıldı.

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen kandil simidi ikramı, Köprübaşı Mevkii dışında merkez mahallelerde de Zabıta Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi.

BAŞKAN YARDIMCISI UZUNLAR KANDİLİ TEBRİK ETTİ

Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, vatandaşlara kandil simidi ikramında bulunurken, tek tek herkesin Miraç Kandilini tebrik etti. Uzunlar, 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketlerinin ardından, yaralarımızın sarılması sürecinde, İslâm dininin önemli gecelerinden biri olan Miraç Kandilinin tüm İslâm Âlemine hayırlar getirmesi, milletimizin bir daha böyle afetlerle karşılaşmaması temennisinde bulunurken, deprem felaketinde ahirete irtihal eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, depremzede vatandaşlarımıza sabır ve dirayet niyaz etti.

Süleymanpaşa'ya değer katacak projede sona gelindi Süleymanpaşa'ya değer katacak projede sona gelindi

MİRAÇ KANDİLİ NEDİR?

Recep Değirmencioğlu İYİ Partiden adaylığını açıkladı Recep Değirmencioğlu İYİ Partiden adaylığını açıkladı

Hz. Muhammed’in (SAV) Allah'ın daveti üzerine Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce âlemlere ve ilahi huzura yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili, Üç Aylar’ın ilki olan Recep ayının 27'nci gecesine denk geliyor. "İsra ve Miraç mucizesi" ismiyle anılan bu olay, Kur'an-ı Kerim'de İsra ve Necm surelerinde ifade ediliyor. "İsra olayı", Hazreti Muhammed'in bir gece Mekke'den Kudüs'e, "Miraç olayı" ise gökler ötesine yaptığı yolculuğa deniliyor. İslam kaynaklarına göre, Mekke'den Medine'ye hicretten bir sene önce yaşanan "İsra ve Miraç" olayı Allah'ın, Hazreti Muhammed'in Mekke'de gördüğü eziyetlere karşı bir tesellisi olarak kabul ediliyor.