MHP Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin gündeme dair kısa bilgilendirme yaptıktan sonra halen MHP MYK üyesi olan Murat Turna'ya sözü bıraktı. 

Aday adayı Murat Turna açıklamasında:

Başta ülkemizin kurucusu ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz vatanımız, milletimiz için canlarını vermiş tüm şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş olan gazilerimizi, vatanımıza hizmet etmiş, emeği geçmiş devlet büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde üst üste yaşadığımız, 11 ilimizi yerle yeksan eden, asrın felaketi olarak tarihe geçen depremlerde ve yaşanan sel felaketinde,  hayatını kaybeden vatandaşlarımızada allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, yakınlarına ise sabır ve güç kuvvet diliyorum.

Mensubu olmaktan her zaman onur ve gurur duyduğum milliyetçi hareket partimizde;
2012-2017 Yılları arasında Çorlu ilçe başkan yardımcılığı,
2017-2021 Yılları arasında Tekirdağ il başkan yardımcılığı 
ve 18 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen 13. Olağan büyük kurultayımızda, 
Bilge liderimiz, genel başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendinin tensip ve talimatları ile merkez yönetim kurulu üyeliği görevine getirildim.

“Bilge liderimizin ‘önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ şiarıyla ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla Tekirdağ’ımıza, vatanımıza, milletimize hizmet etmek amacı ile 14 Mayıs 2023’te yapılacak olan 28. Dönem milletvekilliği seçimleri için aday adaylık başvurumu bilge liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin hayır dualarını alarak yapmış bulunmaktayım.
Genel başkanımızın takdirleri doğrultusunda, ilimize ve ülkemize hizmete hazırım. Allah mahcup etmesin.

Bu ülkenin ay yıldızlı bayrak sevdalıları olarak bizler her zaman dava adamı olduk, bundan sonra da bu çizgide yürümeye devam edeceğiz. 

14 Mayıs’ta sadece bir seçim yapılmayacağını, aynı zamanda ülkemizin gelecek yüz yılının da oylanacağını biliyoruz. Bu düşünceyle liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’in gösterdiği yolda mücadelemize devam edeceğiz. Teşkilatımızın emrinde bize ne görev verilirse, ülkücü ahlakla en iyi şekilde yerine getirmenin çabası içerisinde olacağım. 

Bugün şahsıma ve partimize destek olmak üzere burada bulununan siz kıymetli basın mensuplarımıza, hemşehrilerime, dostlarıma ve dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her birinizi ayrı ayrı saygı ve sevgiyle selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum.

Rabbim devletimizi ve milletimizi şer odaklarından korusun!
Ne Mutlu Türküm Diyene! 
 

Editör: Fatih ERGE