Milliyetçi Hareket Partisi, Tekirdağ’da ilçe kongrelerini gerçekleştiriyor. Şuana kadar 4 ilçede kongreler tamamlandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı, yerel seçimlere daha güçlü ve organize bir şekilde girebilmek için ilçe kongrelerini gerçekleştiriyor. Şuana kadar Şarköy, Muratlı, Malkara ve Hayrabolu’da ilçe kongreleri tamamlandı. Gerçekleştirilen kongrelerde Şarköy İlçe Başkanı Serkan Günaydı, Hayrabolu İlçe Başkanı Bünyamin Bitken, Muratlı İlçe Başkanı Hüseyin Tufan, Malkara İlçe Başkanı Mehmet Çeşmeliler oldu.

PAZARTESİ GÜNÜ İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin; ”İlçe kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Şuana kadar 4 ilçemizde kongrelerimiz tamamlandı, yeni teşkilatlarımız görevlerine başladılar. Cumartesi Günü Süleymanpaşa ve Çorlu kongrelerimiz gerçekleşecek, Pazar Günü Çerkezköy ve Kapaklı kongrelerimizi yapacağız, Pazartesi Günü Saray, Marmaraereğlisi ve Ergene ilçelerimizin kongresini yaparak ilçe kongre süreçlerimizi tamamlamış olacağız. Çok güzel bir kongre süreci geçiriyoruz, hem görevi devreden hem de görevi devralan arkadaşlarımızın heyecanları yerinde. İnşallah yerel seçimlerde partimizi en üst noktaya taşıyacağız. İlçe kongresi süreçlerimiz tamamlandıktan sonra ilk fırsatta İl Başkanlığı kongremizi de gerçekleştireceğiz” dedi.

BU KONU HAKKINDA ŞUAN YORUM YAPAMAM 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli tarafından İYİ Parti’ye yapılan Yerel seçimlerde ittifak kurulması yönünde ki açıklama ile ilgili MHP İl Başkanı Fethi Şirin, şuanda çağrının çok yeni olması nedeniyle şuanda açıklama yapmasının doğru olmayacağını söyledi. Şirin; ”Şöyle, burada genel merkezimizin çağrısı daha çok yeni. Bu çağrının içinin detayları tam netleşmediği için biz Tekirdağ ile alakalı henüz bir şey söyleyemiyoruz. Genel Merkezimiz ve Liderimiz ne derse biz o doğrultuda hareket etmeye hazırız. Ama çağrı henüz çok yeni açıklama yapmam doğru olmaz.” dedi.

Editör: Fatih ERGE