Kimya Yüksek Mühendisi Karakaya, “Tüm bilgi birikimimi ve emeğimi Çorlu, Tekirdağ ve ülkemize hizmet için kullanmaya kararlıyım” dedi.

‘RAMAZAN AYININ HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDERİM’

Karakaya, “Konuşmama başlamadan önce 11 ilimizde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kalanlara sabırlar diliyorum. Allah ülkemize bir daha böyle acılar göstermesin. Ayrıca ramazan ayına girmiş bulunmaktayız.  Ramazan ayı, birlik, beraberlik ve dayanışma ayıdır. Bu vesileyle herkesin Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

‘HALKIMIZA HİZMET ETMENİN HAYALİNİ KURUYORUM’

Karakaya, “Burada bulunanların birçok kişiyle tanışıyoruz fakat beni tanımayanlar için kendimiz tanıtarak konuşmama devam etmek istiyorum.  Adım Özgen Keskiner Karakaya 1981 doğumluyum. Kimya Yüksek mühendisiyim. Ayrıca işletme master mezunuyum. 20 yıldır iş hayatındayım. 10 yıl kadar tekstil ve ilaç sektörlerinde çeşitli yönetici pozisyonlarında görev yaptım. Şimdi de iş sağlığı ve güvenliği sektöründe çalışmalarıma profesyonel olarak devam etmekteyim. Aynı zamanda bir anneyim. 8 yaşında bir kızım var.  Değerli konuklar, uzun bir süredir ülkemiz için çalışmalar yapmanın, Halkımıza hizmet etmenin hayalini kuruyorum. Çorlumuz nufus, iş imkanları ve eğitim seviyesiyle birçok ilçe ve ilden daha fazla potansiyele sahip bir ilçemizdir. Trakya’nın parlayan yıldızı konumundadır. Benim çocukluğum, gençliğim, iş hayatımın tümü Çorlu’da geçti. Çorlu’nun toprağı suyu ve terbiyesiyle büyüdüm. Dolayısıyla çorlu’ya buradaki herkes gibi benimde borcum var ve zamanın bu borcu ödeme zamanıdır” dedi.

‘21.YÜZYIL KADIN HAREKETİNİN GÖRÜNÜR OLDUĞU BİR YÜZYIL OLACAK’

Karakaya, “Tüm bilgi birikimimi ve emeğimi Çorlu, Tekirdağ ve ülkemize hizmet için kullanmaya kararlıyım.  Ayrıca kadınların eğitim, iş fırsatları, politik temsil, ücret eşitliği ve diğer birçok alandaki fırsatlarının erkeklerden daha az olduğunu görüyorum. Amaçlarımdan bir tanesi kadınların politikaya olan ilgilerini arttırıp, katılımları noktasında cesaretlendirmektir.  Benim de siyasette olmamın yegane nedeni genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in cesur yüreği, azmi ve sesimize ses olmasıdır. Kadınların siyasetteki ağırlığı ile şeffaflığın artmasının doğru orantılı olacağını düşünüyorum. 21.yüzyıl kadın hareketinin görünür olduğu bir yüzyıl olacak ve kadınların yönlendirmesi ile bu yüzyılın şekilleneceğine inanıyorum. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in dediği gibi güçlü ve zengin Türkiye kadınlarla mümkündür. Kadının sözü berekettir.  Başkanımızın bu sözünden hareketle, partimizin şiarlarını şiar edinerek, milletimize güveni esas alarak, açık, dürüst, hesap verilebilir bir Türkiye için helalime haram katmadan ilerleyeceğime söz veriyor, 28. Dönem iyi parti milletvekili aday adayı olarak  karşınızda  bulunmama vesile olan büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Saygılarımla” dedi.

Editör: Fatih ERGE