İYİ Parti Tekirdağ il başkanlığı salonunda Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Çetin'in partililer ve Kapaklılı İYİ partililerin katıldığı aday adaylığı açıklması yoğun katılımla gerçekleşti. 

İl başkanı Metiner açılış konuşması yaparak uzun yıllardır birlikte çalıştığımız abimize destek olmaya geldim, il başkanı olmasaydım da gelirdim, partimizin kuruluş aşamasında elini değil gövdesini taşın altına koyan kıymetli bir büyüğümüz diyerek desteğini açıkladı. 

Ardından söz alan Yusuf Çetin konuşmasında:

Sayın İl Başkanım Sayın İlçe Başkanlarım İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım; 

Kıymetli dava arkadaşlarım, Partimizin değerli mensupları, basınımızın güzide temsilcileri saygıdeğer misafirler, hepinizi saygı sevgi ve hürmetle selamlıyorum.  

 Güzel Yarınlarımız,

Aydınlık Günlerimiz,

Umut dolu bir yaşam,

İYİ bir gelecek için;

Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’in liderliğinde CESURLAR Hareketi olarak çıktığımız UMUT DOLU YARINLAR, İYİ TÜRKİYE yolculuğunda, kuruluş mücadelesi dahil olmak üzere bu güne kadar Partimizin her kademesinde yer aldım. İYİ PARTİ nin mutfağından gelen bir neferi olarak, İlimizin ve Bölgemizin Eğitim, Yatırım ve İstihdam alanları başta olmak üzere her türlü ihtiyacının TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ çatısı altında güçlü bir sesi olmak, sahip olduğum bilgi ve tecrübe ile İlimizi ve Bölgemizi GAZİ MECLİS çatısı altında en iyi şekilde temsil etmek üzere, İYİ PARTİ Tekirdağ Milletvekili Adayı olmak için;

 Aday Adaylığımı kamuoyuna ilan etmek üzere bir aradayız. 

Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz !!!

1964 Yılında Kırklareli Vize ilçesi Küçükyayla Köyünde doğdum. İlk okulu doğduğum köyde, Ortaokulu İstanbul’da ve Lise eğitimimi Deniz Astsubay Okullarında tamamladıktan sonra 1982 yılında Deniz Astsubayı olarak Dz.K.K denizaltı gemilerinde meslek hayatıma başladım. Mesleğime devam ederken AÜ İşletme Fakültesi Lisans eğitimimi tamamladım. Başarı ile geçen 22 Yıllık meslek hayatıma 2004 yılında emekli olarak kendi isteğim ile veda ettim. Özel sektör alanında kurduğumuz şirketimizde 2004 yılından bu yana bölgemiz ve yurdumuz istihdamına katkı sağlamaktayım.

2014 Yılında MHP Kapaklı İlçesi belediye meclis üyesi adaylığı ve MHP İlçe Başkanlığı ile başlamış olduğum aktif siyaset hayatıma, Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’in liderliğinde CESURLAR Hareketinin kuruluş sürecinin her aşamasında yer aldım. İYİ Partimizin kuruluşu ile birlikte 29 Kasım 2017 Tarihinde İYİ Parti Kapaklı İlçesi Kurucu İlçe Başkanı olarak atandım. 

Sahip olduğum bilgi ve tecrübenin bölge ve İlimiz ölçeğinde, kalkınmaya hizmet etmesini sağlamak, GAZİ MECLİS çatısı altında hemşehrilerimizin talep ve ihtiyaçlarını dile getiren güçlü sesi olmak olmak için siyasi hayatıma Milletvekili olarak devam etmek arzusuyla, Partimizin 2022 Aralık ayında yapılan Kapaklı İlçesi 3. Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığına aday olmadım. Birlik ve beraberlik içerisinde 5 yıl süre ile başarıyla yürüttüğüm İlçe Başkanlığı görevimi, Kongrede İlçe Başkanı adayı olan kıymetli yol arkadaşım Gürkan MANDALI Kardeşimize teslim ettim.

İYİ Parti çok zor bir ortam ve şartlar altında engelleri aşa aşa kurulmuştur. Başta Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER olmak üzere, İYİ Parti’nin CESUR mensupları olarak hiçbir saldırıya hiçbir tehdide boyun eğmedik. İYİ Parti artık iktidar namzeti olan bir partidir. Zorlukları aşarak geldiğimiz bu noktada Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’in liderliğinde Türkiye’ye yepyeni bir vizyon kazandıracağız. Milletimizi liyakatle yükselen, adalet ile eşitlenen ve gençlerimizin kaybolan umutlarını yeşertecek Türkiye’yle buluşturacağız. İnsanımızın ekonomik ve sosyal anlamda rahat nefes alacağı, düşüncesini söylerken korkmayacağı bir Türkiye’yi hayata geçireceğiz.. “Medeniyet Yolunun Taşlarını Sadece Cesurlar Döşer” şiarıyla korkmadan hayallerimizi gerçekleştirmek üzere yorulmadan çalışacağız. Zira Atatürk’ümüzün dediği gibi: ”Dinlenmemek Üzere Yola Çıkanlar Asla Yorulmazlar”. 

Kıymetli hemşehrilerim, Partimizin değerli mensupları basınımızın güzide temsilcileri, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde, tarihi ve kutlu bir görev sorumluluğu ile Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına damgasını vuracak ve mensubu olmaktan gurur duyduğum İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı olduğumu ilan ediyorum.

 Bu sürecin öncelikle Milletim, Genel Başkanım, Partim ve şahsım adına hayırlara vesile olmasını diliyor, Milletimize ve Partimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Allah Yar ve Yardımcımız Olsun.

Editör: Fatih ERGE