İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner takdim konuşmasında: Bugün Ergen ilçemizin kurucu üyelerinden sevgili meslektaşımın aday adaylığı açıklamasındayız. Biliyorsunuz, biz mali müşavirler zor şartlarda çalışıyoruz. Özellikle Mart ayı bizim ayımız özellikli bir ayımız ama sevgili meslektaşım Figen hanım bu zorluklara bir zorluk katarak siyaseti ilçesi için şehri için ülkesi için hepimiz için yapmak adına yola çıkmış. Ben kendisine hayırlı olsun diliyorum. Rabbim yolunuz açık etsin, teşkilatımız sizinle.

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA HİZMET ETMEK İSTİYORUM

14 Mayıs tarihinde yapılacak olan genel seçim öncesinde sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Biz kadınlar olarak haklarımızı kullanabiliyor muyuz, haklarımızın ve gücümüzün farkında mıyız? diyerek Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinde hizmet edebilme adına bir cesaret göstererek aday adayı oldum.

TEKİRDAĞ İÇİN MÜCADELEYE HAZIRIM

Ben aktif siyasete 2017’de Sayın Meral Akşener'in cesurlar hareketine inanarak başladım. Ama siyasetin içinde hep vardım, başkanımızın da belirttiği gibi mali müşavirim, iş ortaklarımız, esnaflar, iş insanları ve üretime değer katan emektarlar bir araya geldiğimizde zaten ülke sorunlarıyla kendi meslekleriyle ilgili yaşadığı sorunlarla hep fikir telakisinde bulunuyoruz. Ülkemin ve Tekirdağ bölgesinin sorunlarını biliyorum, her yerde vardım. Öyle siyaset zamanı çıkmadım. Sosyal enerjimizi, gücümüzü, projelendirerek ve en önemlisi konuşarak dinleyerek, eleştirilere açık olarak çalışacağım. Tüm hemşerilerimizle birlikte Tekirdağ için mücadele etmeye hazırım. Milletin vekili olmanın bir hizmet işi olduğunun bilincindeyim. Kim vekil olursa olsun önemli değil. Figen Özgür olarak en iyi şekilde çalışmalarına katkıda bulunacağım.

HİÇ BİR LİDER ATATÜRK KADAR SAVAŞ VERMEDİ

Türk toplumunun yükselip gelişmesinde aile yapısına önem veren Atatürk şöyle diyor: Bu millet esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her bir devrin büyük adamlarını bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını daha büyük nesiller yetiştirme kabiliyetindedir. Hiçbir lider Atatürk kadar savaş vermemiştir kadın hakları için. Ne mutlu Atatürk yetiştiren bir Türk kadınına, ne mutlu ona sahip Türk milletine, Atatürk bizlere bırakmış olduğu düşüncelerini kavrayıp koruyamadığımız inancındayım. İyi parti iktidara geldiğinde kararlı ve planlı politikalarıyla Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkacaktır. Ben iyi partili olarak söz veriyorum. Durmadan beklemeden, gecikmeden ve asla ihmal etmeden herkesi ayrılmaz bir bütün olarak kucaklayacağız. Çünkü biz ülkemiz için yüreğimizi ortaya koyduk. Hepinize en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Editör: Fatih ERGE