Uzun süredir Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayının isminin açıklanması bekleniyordu. Bu sorunun cevabı yarın büyük ihtimalle verilmiş olacak. Ankara’da yapılacak Parti Meclisi Toplantısı’nın ardından adaylık için Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın isminin açıklanması ya da ön seçim kararının duyurulması bekleniyor. Ön seçim yapılması durumunda ise Akay’ın çok büyük oranla ipi önde geçeceği belirtiliyor. 
Çerkezköy’de iki dönemdir yaptığı başarılı çalışmalar ile dikkati çeken Vahap Akay’ın, genç olması, toplum tarafından kabul görmesi ve aday gösterilmesi durumunda diğer ilçe belediyelerinin kazanılma şansının çok fazla olacağı göz önüne alındığında, diğer adaylar arasında ön plana çıkıyor. 
Tekirdağ kent merkezi ve ilçelerde yapılan anket çalışmalarında da genç başkan diğer adaylara göre önemli bir farkla önde çıkıyor.  Akay’ın seçilmesi durumunda Tekirdağ’a önemli hizmetler yapacağına inanan vatandaşlar, Ankara’dan gelecek müjdeli haberi bekliyor. 
Parti Meclisi 2 kez aday belirleme gündemiyle toplanmıştı. İstanbul ve Ankara dahil 7'si büyükşehir, 353 seçim çevresinde adaylar açıklanmıştı.  Gözler, 10 Ocak Çarşamba günü 200'e yakın belediye başkan adayının belirleneceği 3'üncü toplantıda olacak.

Editör: Fatih ERGE