Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği, Basın’da sansürün kaldırılışın yıldönümü olan 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Süleymanpaşa ilçesi Tuna Boyu Seyir terasında Süleymanpaşa ilçesinde görev yapan gazeteciler ile kahvaltıda bir araya geldi. Gerçekleştirilen kahvaltıya, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal, TİMBİR Trakya Bölge Başkanı Özkan Dikmen, TİMBİR Tekirdağ Temsilcisi Fatih Erge, Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği Başkanı Abdullah Yalçın’ın yanı sıra, ilçede görev yapan gazeteciler katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİĞE EN ÇOK BU DÖNEMDE İHTİYAÇ VAR

Toplantı’da açılış konuşmasını yapan Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği Başkanı Abdullah Yalçın, Medya sektörünün 2019 yılından bu yana zorluklar içerisinde olduğunu belirtti. Yalçın; ‘’2019 yılında medya sektörünü etkilemeye başlayan olumsuzluklar 2023 yılında artarak devam ediyor. Pandemi ile birlikte medyada ekonomik bir krizin başlaması, maliyetlerin artması ve medya sektörünün hükümet tarafından desteklenmemesi hepimizi çok fazla etkiledi. Özellikle bu dönemde çıkartılan tasarruf tedbirleri ile medya bir kez daha ekonomik darbe yedi. Birlik ve Beraberliğe en çok bu dönemde ihtiyacımız var. Bugün burada birlik ve beraberlik içerisinde bu organizasyonu yapabildiğimiz için çok mutluyum. Tüm katılan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

TİMBİR Tekirdağ Temsilcisi Fatih Erge ve TİMBİR Trakya Bölge Başkanı Özkan Dikmen, toplantıya katılan gazetecilere TİMBİR hakkında bilgi verirken, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Necmi Işıksal, federasyon çalışmaları hakkında gazetecileri bilgilendirdi.

Editör: Fatih ERGE