Basın mensupları ile bir araya gelen Karkiner açıklamasında: “Memleketimizin durumu belli, ekonomimizin durumu belli. 20 yıldır maalesef yanlış yapılan işler sonucunda yanlış yönetimler sonucunda geldiğimiz nokta belli. Avrupa'nın bizi kıskandığını iddia ettikleri yerde bilim bazında baktığımız zaman bugün bir Avrupalı emekçi işçi hak ettiği parayla birim bazında 1400 kere deposunu doldururken, benim işçim 8500 birim aldığı aylıkla deposunu dört kere zor dolduruyor.  Dört kere zor doldururken bu insan başka hiçbir şey yapmayacak mı? Başka bir şey yemeyecek mi?

Şu anki yönetim iddia ediyor ki biz size yollar yaptık, geçitler yaptık, köprüler yaptık, bizde türküsü de vardır, köprüler yaptırdım gelip geçmeye diye ama onlar beleşti. Bizde yapılan ise şudur arkadaşlar bugün ben size sadece bir tanesinden örnek vermek istiyorum. Yavuz Sultan Selim Köprüsü diyelim ki eviniz Yalova tarafında topçularda, işyerinizde karşı tarafta arabanızda var, almışsınız zamanınızda veya babanızdan kalmış. Bugün o biraz zordu artık her gün bu köprüden karşıya gidip gelmeye kalktığınız zaman fabrikadan aldığınız maaş sizin benzin paranız artık köprü geçiş ücretinizi ödemeye yetmiyor ama köprü var mı var?

İşte Atatürk'ün büyük önderimiz Atatürk'ün söylediği gibi biz elimizi bu namüsait şartlar altında taşın altına koymaya gönüllü olduk. Bu şartlar ne kadar namüsait olursa olsun ki bugün bizim için namüsait olduğu kadar herhalde Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde bu kadar namüsait olmadığına hepimiz de farkındayız.

Bizi desteklesin ya da desteklemesin, ama bugün Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan 80 Milyon insanın tamamı buna katılacaktır. İşte biz bu şartlar altında elimizi değil, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği gibi elimizi değil, kafamızı vücudumuzu kendimizi, ailemizi, eşimizi, çocuğumuzu da o taşın altına koymaya hazırız. Bu amaç için bu ülkü için yola çıktık. Bu çıktığımız yolda Allah, Rab, Göktengri… Çünkü biz insanları inançlarına göre cinsiyetlerine göre dinlerine göre ayırmıyoruz. Herkesin inandığı kutsal değeri neyse ona göre korusun ve kutsasın. Allah Türkiye'nin yolunu açık etsin. Bizim adaylığımız öncelikle vatanımıza sonra milletimize sonra halkımıza olsun çok teşekkür ediyorum.”

Editör: Fatih ERGE