Dr. Aydemir açıklamasında Türkiye’nin bilimde, ekonomide, eğitimde ve sağlıkta istenilen yerde olmadığını belirterek bu konuda elinden ne geliyorsa yapmak için hazır olduğunu söyledi.
Basın açıklaması öncesi konuşan İYİ Parti İl Başkanı Gökhan Metiner; “Bugün burada Aytekin hocamızın aday adaylığı için bir araya geldik. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Kendilerini tanımaktan onur ve gurur duydum.” dedi.

“BU TİP SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ”
Sözlerine İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan saldırıyı kınayarak başlayan Dr. Aytekin Özdemir; “Bugün İstanbul il başkanlığımıza yapılmış olan, bu yüzyılda yapılmış olan saldırıyı öncelikle kınıyorum. İçinde bulunduğumuz bu yüzyılda yapılmaması gereken bir davranış olduğunu düşünüyorum. Bu tip saldırılar kabul edilemez. “diye konuştu.
“İYİ’LER HER ZAMAN KAZANACAKTIR”
Türkiye’nin birçok alanda geri kaldığına değinen Dr. Aytekin Özdemir; “Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılındayız. 100 yıldır çok yol kat etmemiz gerekirken maalesef bilimde, ekonomide, eğitimde sağlıkta istediğimiz yere ulaşamadığımız gibi hatta bunun çok gerisinde kaldığımızı düşünüyorum. Dolayısıyla bu geri kalmışlığı televizyondan seyredip hayıflamak yerine bu işin içinde olmam gerekir diye düşündüm. Elimi, bütün gövdemi taşın altına koymaya karar verdim. İyilik kazansın diyorum. İYİ’ler her zaman kazanacaktır diyorum. “şeklinde konuştu.
TÜRK İNSANININ YAŞAM ŞARTLARI ÇOK İYİ BİR DÜZEYE ÇIKMALI
Özgeçmişinden bahseden Dr. Aytekin Özdemir; “1968 Balıkesir doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Balıkesir’de tamamladım. Daha sonra Edirne’ye üniversite eğitimi için gittim. 1994 yılında mezun olduktan sonra devlete atamam yapıldı. 7 yıl devlette çalıştıktan sonra istifa ederek özel sektöre geçtim. 2013 yılında kurmuş olduğum iş sağlığı ve güvenliği şirketimin yöneticiliğini yapmaktayım. Yaklaşık 40 bin çalışana birebir iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda hizmet vermekteyim. Birçok ülkeyi gezdim. Özellikle Avrupa ülkelerinin çok gelişmiş olduğunu gördüm. Elin Hans’ı çok iyi şartlarda yaşarken benim Hasan, Mehmet kardeşim maalesef aynı şartlarda yaşayamıyor. Cefakar Türk insanının yaşam şartlarının çok iyi bir düzeye çıkması gerektiğine inanıyorum. Bunun için de elimizden ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. “diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: Fatih ERGE