Her yıl olduğu gibi bu Ramazan Ayı’nda da Çerkezköy Belediyesi tarafından kentimizde ikamet eden dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, hayırseverlerin katkıları ve Belediyemizin öz kaynakları ile temin edilen erzak paketlerinin dağıtımına başlandı. 

Komşu Paket kampanyasının bu yıl da başladığını kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Son yıllarda enflasyon ve hayat pahalılığı nedeni ile dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerimiz zor günler geçiriyor. Bu süreçte işsiz kalan, ekonomik sıkıntı çeken, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlarımıza, hayırsever vatandaşlarımızın yardım elinin uzanabilmesi amacı ile Çerkezköy Belediyesi olarak Komşu Paket uygulamasını bu yıl yeniden başlattık.

KOMŞU PAKET DAYANIŞMA KAMPANYAMIZA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?

Hayırsever vatandaşlarımız komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresini tıklayarak, ihtiyaç sahibi komşularımız için anlaşmalı olduğumuz yerel market zincirlerinden, içerisinde temel gıda maddelerinin bulunduğu 400 TL değerindeki Komşu Paketi satın alabilirler” dedi.

ÖNCE İNTERNET SİTEMİZİ ZİYARET EDİN

“Bu toprakların bize öğrettiği dayanışmaya, yardımlaşmaya, belki de en çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresinden ihtiyaç sahibi komşularımıza destek olabilirsiniz” diyen Başkan Vahap Akay, Komşu Paket kampanyasına katılmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızın ilk olarak komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresini ziyaret etmeleri gerektiğini belirterek şunları söyledi:

1 KOMŞU PAKET 400 TL

“komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresini ziyaret eden hayırsever vatandaşlarımız temel gıda maddelerinden oluşan 400 TL değerindeki ‘Komşu Paketi’ satın almak için anlaşmalı olduğumuz yerel market zincirlerinin banka hesaplarına IBAN numarası üzerinden Komşu Paket bağış tutarını yatırabilir. Ardından anlaşmalı olduğumuz marketin hesabına yatan tutarı gösterir banka dekontunu sisteme yükleyerek, Komşu Paket Bağış Formunu doldurabilirler. 

Sizlerin yerel market zincirlerinden satın almış olduğu erzak paketleri, gün sonunda Belediyemiz personelleri tarafından teslim alınıp, Belediyemize başvuran ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştırılıyor. Son olarak da Komşu Paket desteğinizin ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştığı bilgisi hayırsever vatandaşlarımıza iletiliyor.”

VEREN EL, ALAN ELİ GÖRMÜYOR

“Bizler de bu dönemde Çerkezköy Belediyesi’nin öz kaynakları ve hayırsever hemşerilerimizin destekleriyle komşularımızın dertlerine bir nebze de olsa derman olmaya çalışıyoruz” diyen Başkanımız Akay, “Veren elin, alan eli görmediği, komşularımızla dayanışma içinde olduğumuz bu günlerin kıymetini bilerek, sağlık, huzur ve barış içinde yaşayacağımız nice Ramazanlarda buluşmak dileğiyle tüm hayırseverlerimizi, sanayicilerimizi, esnafımızı Komşu Paket kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum” dedi. Ramazan ayı nedeni ile kentimiz genelinde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerimize erzak paketi dağıtımlarımıza Ramazan Ayı’nın ilk günü başlandığını anımsatan Başkanımız Akay, “Bugüne kadar yaklaşık 6 bin ailemize erzak paketlerini ulaştırdık” dedi. Erzak kolisi verilecek ailelerin, Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi’ne müracaat eden aileler arasında yapılan incelemeler sonucunda tespit edildiğini kaydeden Başkan Akay, erzak kolilerinin ekiplerimiz tarafından dağıtımına devam edildiğini ifade etti.  

AİLELERİN EVLERİNE TESLİM ETTİK

Ramazan Ayı nedeni ile hazırlanan erzak paketlerinin Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevlilerince tespit edilen ailelerin evlerine kadar götürülüp, teslim edildiğini belirten Başkan Vahap Akay, “Her yıl olduğu gibi bu Ramazan Ayı’nda da hazırladığımız erzak paketlerini dar gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. İnşallah bu erzak paketlerimiz dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin sıkıntılarını bir nebze olsun giderir” açıklamalarında bulundu.

Editör: Fatih ERGE