Öten yandan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli ve ilçe başkanları ile dün bir araya geldi. Toplantıda, il ve ilçe başkanların büyük çoğunluğunun Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayının Vahap Akay olması yönünde görüş belirttiği öğrenildi. Görüşmede heyet gerekçe olarak, Burada, il ve ilçe başkanları ve bölgeleriyle ilgili bilgiler aktardı. Başkanların büyük çoğunluğu, Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Vahap Akay olması yönünde görüş bildirdi. Gerekçe olarak da Akay’ın belediyecilik tecrübesi, genç olması ve il genelinde tanınan, sevilen bir kişi olması gösterildi. Ayrıca Akay’ın aday gösterilmesi durumunda büyükşehir ve 11 ilçeyi kazanma ihtimallerini çok yüksek olduğunu aktarıldı.

Yine, Parti içerisinde yetkili  kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Vahap Akay'ın Çerkezköy ilçe belediye başkanlığındaki başarısı, CHP genel merkezi tarafından olumlu değerlendirildiği dile getirildi. Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanlığı için adaylık sürecinde kamuoyunu etkileyecek projeler ve vaatlerle ön plana çıkması da başka bir ihtimal. Akay’ın Adaylık süreci ve seçim kampanyası, bölgesel siyaset dinamikleriyle şekillenecek önemli bir süreci işaret ediyor.

Akay'ın Çerkezköy ilçe belediye başkanlığındaki iki dönemlik başarılı performansı, onu Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanlığı için güçlü bir aday isim haline getiriyor. CHP genel merkezi tarafından anketlerde isminin açık ara önde olduğu bilgisi, partinin seçim stratejisi açısından etkileyici bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Akay'ın bölgedeki sosyo-ekonomik ihtiyaçlara yönelik çözüm odaklı projeleri ve halkın güvenini kazanmış olması, adaylığını güçlendirecek unsurlar arasında yer alabilir. Bu süreçte kamuoyuyla etkileşime geçmesi ve seçim vaatlerini net bir şekilde ortaya koyması, tüm ilçelerdeki ziyaretleri ve çalışmaları il genelindeki seçmenlerin dikkatini çekiyor. Akay’ın adının açıklanması güçlü bir olasılık olarak gündemdeki sıcaklığını koruyor..

416730165_10161152610669525_2348848402062672984_n

Editör: Fatih ERGE