Çerkezköy Belediyesi tarafından sünnet ettirilen 500’e yakın çocuk, aileleri ile birlikte Tepe Piknik Alanı’nda düzenlenen şölende gönüllerince eğlendi.

SÜNNET ŞÖLENİNİN BU YIL 5.’SİNİ YAPILIYOR

Çerkezköy Belediyesi Toplu Sünnet Şöleni’ne Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygun, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, sünnet olan çocukların ve ailelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. 60 aydan gün almış 500’e yakın çocuğun ekonomik durumlarının sıralamasına göre tespit edildiğini ve sünnet işlemlerinin gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Vahap Akay, “Bugün burada sünnet olan çocuklarımız ve aileleri ile bir araya geldik. Burada tüm çocuklarımız çeşitli etkinliklerle gönüllerince eğleniyorlar. Çocuklarımıza günün anısına çeşitli armağanlar veriyoruz. Bu vesile ile çocuklarımızın ve ailelerinin mutluluklarına ortak oluyoruz” dedi.

KÜLTÜR SANAT FESTİVALİMİZİN STARTINI VERDİK

“Sünnet olan yavrularımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Anne ve babaları da inşallah yavrularının mürüvvetlerini de görürler” diyen Başkan Akay, “Sünnet Şölenimiz ile bu yıl 5.’sini gerçekleştireceğimiz Kültür Sanat Festivalimizin de startını vermiş olduk. Şöleni’nin ardından festivalimiz 28 Ağustos Pazartesi günü saat 16.00’da ünlü yazar Şermin Yaşar’ın Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde düzenleyeceği ve okurları ile bir araya geleceği imza günü ile devam edecek. Ardından 30 Ağustos Çarşamba günü saat 16.00’da yine Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde ünlü yazar Ahmet Ümit okurları ile imza gününde buluşacak.

HADİSE, ZAFER BAYRAMI COŞKUMUZA ORTAK OLACAK

Festival kapsamında 30 Ağustos Çarşamba günü saat 20.00’da ise Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak ve Kentpark’ta sona erecek olan Fener Alayı düzenlenecek.  Her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda olduğu gibi bu yıl da binerce Çerkezköylü ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleler ile Zafer Bayramımızın coşkusunu Fener Alayı ile birlikte yaşayacaklar. Fener Alayı’na katılan kortejin Kentpark’a varmasının ardından, ünlü sanatçı Hadise’nin konseri ile 30 Ağustos Zafer Bayramımızı büyük bir coşku ile kutlayacağız.

KURTALAN EKSPRES VE SAGOPA KAJMER SAHNE ALACAK

31 Ağustos Perşembe günü ise ilk olarak sahneye saat 18.00’da DJ Mücahit çıkarak Kentpark’ta hayranları ile buluşacak. Ardından saat 19.00’da Raca, Genco, DJ Dead, Can Göksel, Vesta ve Terapi, saat 20.00’da ise Maalesef Band adlı grup sahneye çıkarak, gençler ile buluşacak.  Gecenin finalinde ise saat 21.00’de ünlü grup Kurtalan Ekspres sahne alarak, Çerkezköy halkına unutulmaz bir gece yaşatacak. Festivalimiz, 1 Eylül Cuma günü saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Streetball Turnuvası’nın başlaması ile devam edecek.  Ardından saat 19.30’da yine Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Yoga Etkinliği düzenlenecek. Gecenin sonun da ise Türkiye’nin ünlü rap sanatçılarından Sagopa Kajmer saat 21.00’da Kentpark’ta sahne alarak, birbirinden güzel şarkılarını Çerkezköylü hemşerilerimiz için söyleyecek.

2 EYLÜL CUMARTESİ SAHNEYE DERYA ULUĞ ÇIKACAK

Festivalimiz 2 Eylül Cumartesi günü saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda yapılan Streetball Turnuvası’ndaki müsabakalar ile devam edecek. Yine aynı saatte ünlü yazar Ataol Behramoğlu Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde okuyucuları ile buluşacak ve imza günü düzenleyecek. Gecenin sonunda ise Kentpark’ta saat 21.00’de ünlü ses sanatçısı Derya Uluğ sahne alarak, Çerkezköy halkına unutulmaz bir gece yaşatacak” ifadelerini kullandı.

BİSİKLET VE UÇURMA ŞENLİKLERİ 3 EYLÜL PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

Toplam 8 gün sürecek olan Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’nin 3 Eylül Pazar günü sona ereceğini kaydeden Başkanımız Akay, “Festivalimizin son günü, saat 15.00’de Kentpark’ta başlayıp Kuşbahçe Mevkii’nde sona erecek olan Bisiklet Şenliği ile başlayacak. Bisiklet Şenliği’ne katılan vatandaşlarımızın etkinlik alanına varmasının ardından saat 15.30’da Uçurtma Şenliği düzenlenecek. Binlerce rengarenk uçurtmayı gökyüzüne salacağız. Festivalimiz saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Streetball Turnuvası’nın final müsabakalarının oynanması ve ödüllerinin verilmesinin ardından yapılacak olan Zumba Etkinliği ile sona erecek” diye konuştu.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

Birbirinden renkli ve güzel etkinliklerin yapılacağı, ünlü sanatçıların sahne alacağı Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’ne tüm Çerkezköy ve Trakya halkını davet eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Toplam 8 gün sürecek olan ve birbirinden güzel etkinlikler ile halk konserlerimizin yer aldığı Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’ne tüm halkımız davetlidir. Gelin Festival coşkumuzu hep birlikte yaşayalım” açıklamalarında bulundu.

Editör: Fatih ERGE