Cumhuriyet’in 100. Yılı nedeniyle 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramında Tekirdağ’da düzenlenecek programlar belli oldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri il genelinde Sabah çelenk sunma töreni ile başlayacak, Tekirdağ’ın Ergene, Çorlu ve Çerkezköy ilçelerinde konser düzenlenirken diğer ilçelerde fener alayı şeklinde kutlanacak.

ÇORLU’DA HAKAN ALTUN VE HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ SAHNE ALACAK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle Çorlu Belediyesi gündüz yapılacak olan etkinliklerin ardından akşam Cumhuriyet Parkında sunuculuğunu gazeteci Esra Yüksel’in yapacağı programda pop müziğinin sevilen ismi Hakan Altun ve Ünlü Klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici sahne alacak.

ÇERKEZKÖY’DE MOR VE ÖTESİ RÜZGARI ESECEK

Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde yapılacak olan Fener alayı sonrası Kent Park’ta Mor ve Ötesi sahne alacak.

ERGENE’DE HANDE ÜNSAL KONSER VERECEK

29 Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında Ergene ilçesinde Pop müziğinin sevilen ismi Hande Ünsal Ergeneliler ile buluşacak.

SÜLEYMANPAŞA’YA BÜYÜKŞEHİR BANDOSU

Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılı kutlama programlarının en sönük kalanı Süleymanpaşa ilçesi oldu. Sabah saatlerinde Tekirdağ Valiliği önünde çelenk sunma töreni ile başlayacak olan kutlamalar, Sahil’de yapılacak olan geçit töreni ile devam edecek. Daha sonra Akşam Köprübaşı mevkiinde başlayacak olan Fener alayı gerçekleştirilecek. Fener Alayı Sahil dolgu alanda son bulduktan sonra, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Orkestrası konser verecek.

Editör: Fatih ERGE