Kongre süreci devam eden İYİ Parti Tekirdağ teşkilatlarının ilçe kongreleri tamamladı. Tüm gözler İl Kongresine çevrildi. Tartışmalı il başkanı Sertaç Alkaya’nın siyaseten saf dışı kalması, yerine halefi Ali Darıcı’yı belirlemesi partililer tarafından hoş karşılanmazken Mali Müşavir Gökhan Metiner beklenildiği gibi il başkanlığına adaylığını güçlü bir şekilde açıkladı.

BİRLİK MESAJI, GÖVDE GÖSTERİSİ?

Konuşmasında sık sık birlik mesajı veren Gökhan Metiner’in ekibi yıldızlar kadrosu gibi. Bir önceki dönem il başkan adayı olan Şaban Terzi ile güçlerini birleştiren Gökhan Metiner Av. Koray Çevik ve ekibi ile yol yürüyecek. Ayrıca Kapaklıdan Kurucu ve eski dönem il seçim işleri başkanı Günay Küp, Çorlu’dan İl Kurucu Üyesi ve İl Başkan Yardımcısı İrfan Alver ve birçok üye, Saray’dan Kurucu Üye Onur Tunç Gökhan Metiner’in ekibinde yer alan güçlü isimler oldu. İl Başkanı Sertaç Alkaya’nın halen yönetim kuruluda yer alan Muzaffer Doğan, Fahrettin Özzade, Nevrettin Gürses gibi kuvvetli isimler de Gökhan Metiner listesine transfer olan eğitimci isimler oldu. Tekirdağspor eski başkanlarından ve emekli bürokrat Ahmet Biler, Tekirdağ Beşiktaşlılar Dernek Başkanı, Beşiktaş taraftarının göz bebeği İYİ Parti Kurucu Üyesi Atakan Tuncel, İş adamı Gökhan Şık Metiner eibine güç katan önemli isimlerden oldu.

BASININ BÜYÜK İLGİSİ

Gökhan Metiner’in açıklaması İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığında yapıldı. Tekirdağ basını tam kadro Metiner’e destek vermek için salonda yerini aldı. Birçok gazeteci adaylık açıklamasını canlı yayınla takipçilerine duyurdu. Gökhan Metiner basın ile iyi ilişkiler geliştiren isim olarak kayda geçti.

TOPLU FOTOĞRAF İÇİN SOKAĞA ÇIKILDI

İl Başkanlığına coşkulu bir şekilde adaylığını açıklayan Gökhan Metiner ve ekibi toplu fotoğraf çektirmek istedi, salona sığamayan destekçileri ile birlikte caddeye inen yönetim kadrosu ancak bu şekilde fotoğraf çektirebildi. Yoğun alkış ve tezahüratlarla kongre sürecine iyi hazırlandığını gösteren Gökhan Metiner’in bir önceki kongrede düştüğü hataya düşmeyeceği anlaşıldı.

SERTAÇ ALKAYA, ŞABAN TERZİ VE GÖKHAN METİNER

Bir önceki Tekirdağ il kongresinde 3 isim yarışmış 5 oy fark ile Sertaç Alkaya ekibi ipi göğüsleyen taraf olmuştu. 3 hafta sonra yapılması planlanan il başkanlığı kongresinde Gökhan Metiner ve Şaban Terzi’nin birlikte hareket etme kararıyla Sertaç Alkaya’nın yerine il başkanı adayı gösterdiği Ali Darıcı’ya büyük fark atması bekleniyor.

İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞI ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN, METİNER’DEN BİRLİK ÇAĞRISI

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Mali Müşavir Gökhan Metiner, “Göreve geldiğimiz andan itibaren, ayrılık gayrılık olmadan, birlik ve beraberlik içinde, bu iktidarı göndermek ve İYİ’lerin iktidarını kurmak için el ele çalışmaya söz veriyoruz. Çünkü, Türkiye’nin de Tekirdağ’ın da İYİ’lere çok ihtiyacı var ve biz kazanmak zorundayız çünkü biz kazanamazsak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kaybedeceğini biliyoruz. Genel Merkezimizle hem de ilçelerimizle iyi bir koordinasyon sağlayacağıma, kırıp dökmeden insan kazanma odaklı olgun bir yönetim sergileyeceğime emin olun” dedi.

GENİŞ KATILIMLA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Mali Müşavir Gökhan Metiner, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında 7 Ocak’ta yapılacak kongrede il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Metiner’in basın açıklamasına çok sayıda partili katılım gösterdi.

‘İYİ PARTİ, UMULMADIK BİR YERLERDEN ÇIKIP GELEN CESURLARIN ÖYKÜSÜDÜR’

İYİ Parti’nin kısa sürede ülkenin dört bir yanında yanan koca bir ateşe dönüştüğünü ifade eden Metiner, “İYİ Parti, umulmadık bir zamanda, umulmadık bir yerlerden çıkıp gelen cesurların öyküsüdür. Adaletin, demokrasinin, sorumlu siyasetin öyküsüdür. Bir kutlu mücadelenin, bir büyük başarının öyküsüdür.  25 Ekim 2017’de tek yürek olup, hep beraber güçlü Türkiye hayalimizi haykırdığımız o kutlu günde; “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak; çünkü artık İYİ Parti var.” demiştik. Öyle de oldu. O gün çaktığımız o kıvılcım; bugün, milletimiz gösterdiği büyük ilgiyle, Türkiye’nin tamamında yanan koca bir ateş oldu. Genel Başkanımız Meral Akşener’in söylediği gibi; bizim siyasetimiz, “Önce millet, önce memleket” diyenlerin siyasetidir. Biz de bu düsturla, kuruluştan bu yana geçen yaklaşık 5 yıllık süreçte partimizin neferi olduk. Gerek kurucu başkanımız Seval Koca, Milletvekilimiz Enez Kaplan ve halen bu görevi yürüten Sertaç Alkaya’nın yanında olmaya çalıştık. Bize göre iki başkanımız da en zor zamanlarda üstlendikleri bu görevi layıkıyla yerine getirerek partimizi büyütüp, güçlendirip geliştirdiler. Kendilerine huzurlarınızda çok teşekkür ederim” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN DE TEKİRDAĞ’IN DA İYİ’LERE ÇOK İHTİYACI VAR’

Metiner, “Biz de İyi Parti’nin ve Genel Başkanımız Meral Akşener’in verdiği mücadeleye daha çok destek olabilmek ve daha çok yük alabilmek adına, arkadaşlarımızla birlikte yönetime talip olmaya karar verdik. Bu talep; makam yetki ve üstünlük değil sorumluluk, mücadele talebidir. İnşallah üyelerimizin teveccühü ile göreve geldiğimiz andan itibaren, ayrılık gayrılık olmadan, birlik ve beraberlik içinde, bu iktidarı göndermek ve İYİ’lerin iktidarını kurmak için el ele çalışmaya söz veriyoruz. Çünkü, Türkiye’nin de Tekirdağ’ın da İYİ’lere çok ihtiyacı var ve biz kazanmak zorundayız çünkü biz kazanamazsak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kaybedeceğini biliyoruz” diye konuştu.

‘AYRILIK GAYRILIK OLMADAN, BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLACAĞIZ’

Konuşmasında sık sık birlik ve beraberlik vurgusu yapan Metiner, “Öte yandan gerek ülkemizin içinde bulunduğu durum gerekse partimizi iktidara ulaşması için bu dönemde daha fazla birliği bütünlüğü hedef aldık. Bu amaçla önceki il başkanlığı seçimlerinde karşılıklı yarıştığımız Şaban Terzi ve ekibiyle partimizin ve ülkemizin geleceği için birleştik. Huzurlarınızda başta ekip lideri Şaban Terzi ve arkadaşlarına çok teşekkür ederim. Ayrıca ayrılıkta azap, birlikte rahmet var diyerek bizimle olan ve geçtiğimiz dönemde il yönetiminde üstün görevler yapan hocalarımız ve büyüklerimiz de yanımızdalar kendilerine çok teşekkür ederim. Bu birlik çalışmasının devam etmesini diliyorum. Çünkü yaşanan her olaydaki basiretli tutumumuz bizi her gün biraz daha iktidara yaklaştırıyor. İyi parti bugün ivmesi yükselen tek partidir. Milletimizin umududur. Bizler de bu bilinçte olup partimizi, yönetim ekiplerimizi güçlendirmemiz bir vatan görevidir. Küçük olsun benim olsun anlayışı partimize zarar vermektedir. Bu nedenle tüm üyelerimizi bu birleşme bütünleşme hareketine destek vermeye çağırıyorum. İl başkanlığı seçimlerine daha üç hafta var bu süre birleşme ve bütünleşmenin tamamlanması yeterli bir zamandır. İnanıyorum ki İYİ parti güçlü yönetimiyle Tekirdağ da birinci parti olup mecliste de 3-4 milletvekiliyle temsil edilecektir” dedi.

‘KIRIP DÖKMEDEN İNSAN KAZANMA ODAKLI BİR YÖNETİM OLACAĞIZ’

İnsan kazanma odaklı bir yönetimi benimseyeceklerini ifade eden Metiner, “Saygıdeğer arkadaşlarım, hayırlısıyla İYİ partinin il başkanlığı seferine çıktık. Sefer bizden, zafer Allah'tandır. Bu sefer sonucunda ekibimize yönetim yetkisi verilirse hem Genel Merkezimizle hem de ilçelerimizle iyi bir koordinasyon sağlayacağıma, kırıp dökmeden insan kazanma odaklı olgun bir yönetim sergileyeceğime emin olun. Sözlerime son verirken katılımlarınızdan dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Yüce Allah gayretlerinizi ibadet saysın inşallah” diye sözlerini tamamladı.

Haber, Yorum, Video: Fatih Erge

Video kurgu, Montaj: Biyan Erge

Editör: Fatih ERGE