Süleymanpaşa Kredi Kefalet Kooperatifi Hamdi Şılga, “Süleymanpaşalı esnafımız bize güvendi. Onların güvenini boşa çıkarmayacağız. Bu süreçte bize destek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

‘EKİBİMLE KURULUMU TAMAMLADIK’

Süleymanpaşa Kredi Kefalet Kooperatifi Hamdi Şılga, kooperatifin kuruluşu ile ilgili bilgi verdi. Ekip arkadaşları ile birlikte açıklama yapan Şılga, kuruluşta emeği geçenlere tek tek teşekkür etti.  Şılga, “Biz altı ay önce bir yola çıktık. Süleymanpaşa kredi kooperatifinin kurulması için adımları attık. Ağustos ayında çalışmalarımıza başladık. Alnımızın akıyla bu değerli ekibimle bu işin üstesinden geldi. Kurulma çalışmasını tamamladık, şu anda kooperatifimizi kurduk” dedi.

‘MECLİS BAŞKANIMIZ BAŞTA OLMAK ÜZERE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ’

Şılga, “Bu çalışmaları yaparken bize çok büyük destekleri olan TBMM Başkanımız Mustafa Şentop’a çok teşekkür ediyorum. Çünkü çok önemli anahtarımız oydu bizim. Olmazsa olmazlardan birisiydi. Bizi hiç yalnız bırakmayan Mustafa Yel vekilimize bizleri TBMM başkanına, bakana kadar ulaştırdı. Bu aşamada Mustafa Yel vekilimin hakkı hiç ödenmez ona çok teşekkür ediyorum. Devamında sayın milletvekilimiz Çiğdem Koncagül’e de teşekkür ediyoruz. Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül’e, Bölge Birlik Başkanımız İsmail Atakan’a, TSO Başkanımız Cengiz GÜnay’a ve personeli Ersan Tütüncü kardeşimize, tüm personeline ve Odalar Birligi Başkanımız Sami Kayın’a, Ticaret İl Müdürü Mehmet Furtına’ya, bizi hiç yalnız bırakmayan Tekirdağ Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti’ye,ayrı ayrı teşekkür ederim. Eti başkanımız her daim yanımızda oldu. Oda başkanlarımıza ve sekreterlerine, mali müşavirimiz Yüksek Karayel’e, basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Şılga, “Tekirdağ’da yaşayan esnaf ve sanatkâr arkadaşlarla Tekirdağlılara çok teşekkür ediyorum. Bu kooperatifin kurulması böyle sağlandı. Çünkü odalar bizim için çok önemliydi. Emeği geçen ismini sayamadığım herkese teşekkür ederim. Başarı 3 şeyden pekişiyor. İşi bilmek, işi sevmek ve bunu hayata geçirmek. Ekip arkadaşlarım olarak işi bildiğimizden kimsenin şüphesi olmasın, işi seviyoruz, hayata da geçirdik.

‘MART AYINDA KREDİ DAĞITMAYA BAŞLIYORUZ’

Şılga, “Bundan sonra nasip olursa şubatın 17’sinde saat 14:30’da Genel Kurulumuzu Yeni Sanayi Düğün salonunda yapıyoruz. Kooperatifimizin Tekirdağ ilimize çok faydalı olacağına inanıyoruz. Bu arada da bin 400 ortağımıza çok teşekkür ediyorum. Bize güvendiler, itimat ettiler, bu işi yapacağımıza inandılar. Evraklarını getirerek bize büyük destek verdiler. İmza aşamasında imzalarını attılar, onlara da çok teşekkür ediyoruz. Tekirdağ’ı iyi tanıyoruz. Tekirdağ’da bizi tanıyor. Bize güvendiler bu güveni boşa çıkarmayacağız. Bize güvenmeye devam etsinler. Allah nasip ederse martın başında kredileri vermeye başlarız. Bölge Birliği Başkanımız İsmail Atakan bu anahtarı bize açacak. Ondan çok ümitliyiz. Kredi vermeye başlayacağız. Esnafımıza güzel hizmetler yapacağız. Esnafımız sıra beklemeyecek. Bütün çabamız Tekirdağ esnafımız içindi. Biz bu zamana kadar Tekirdağ’ımız için tohum ektik, şimdi ise biçeceğiz. Meyve vermeye başladığı zaman meyvelerimizi dağıtacağız. Biz bunu adaletli bir şekilde dağıtacağız” dedi.

‘YENİ YERİMİZDE HİZMET VERECEĞİZ’

100. Yıl Mahallesi’ndeki yeni yerlerinde hizmet vereceklerini ifade eden Şılga, “Burası kurulum aşamalı ofisimizdi. Esnafımıza yakışır 100. Yıl Mahallesi Tümen’in karşısında otopark sorunu olmayan bir yeri tuttuk. 400 metrekarelik bir alanda hizmet vereceğiz. Burada esnaf ve sanatkârlarımıza yakışan bir yer oldu. Burada hizmetimizi vereceğiz. Süleymanpaşa Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi şehrimize hayırlı olsun. Eski Halk Bankası Müdürümüz Uğur Beyi kooperatifimize müdür olarak atayacağız. Ali Rıza Başkanımız bize bir iki aylığına personel takviyesi yapacak” diye konuştu.

Editör: Fatih ERGE