Hakkımızda

 

Hakkimizda

2006 Yılında “Ergenekon” ismiyle yayın hayatına başlayan gazetemiz aylık siyasi fikir gazetesi olarak 2007 yılına kadar çıkmaya devam etmiştir. 2007 Yılında daha sonra düzmece olduğu anlaşılan Ergenekon davası kapsamında bazı nedenlerden dolayı isim değişikliğine giderek “Kainat” ismiyle 2009 yılına aynı format ve Türk Milliyetçiliği çizgisiyle yayın hayatına devam etmiştir. İmtiyaz Sahipliğini Fatih Erge´nin yaptığı aylık gazetenin Genel Yayın yönetmenliğini ise Hasan Erge üstlenmiştir.  

Ergenekon isimli aylık yayın organımız 1 yıl gibi kısa sürede Balkanlar, Kırım ve Orta Asya başta olmak üzere 7 ülkede ve Türkiye´de hatırı sayılır okuyucu ve yazar kadrosuna ulaşmıştır. Zorunlu değişiklikten sonra okuyucu “Kainat” ismini benimseyememiş ve 2009 yılında 59 Haber Tekirdağ isimli Haftalık yayın organıyla yeniden bir yapılanma ile bugüne kadar sektörde tutunmayı başarmış nadir siyasi fikir gazetelerden olmuştur.

ERGENEKON GAZETESİ Yayın hayatında devam ettiği 1 yılık süre zarfında terör örgütleri tarafından hedefe alınmış, yayınları tehdit ve şantajla kesilmeye çalışılmıştır. Hatta gazetemize ait internet sitemiz çeşitli örgütler tarafından ele geçilirmiş ve tehdit mesajları ile yayın ekibimiz sindirilmeye çalışılmıştır.

Yayın hayatımız boyunca Türk Milliyetçiliği ekseni etrafında Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine bağlı kalmış bir yayın politikası izlemeye gayret gösterdik ve devam edeceğiz.

59 HABER TEKİRDAĞ gazetemiz 2009 yılının Ağustos ayında yayın hayatına başlayarak kesintisiz olarak devam etmektedir. 

Gazetemiz asayiş haberleri ile ilgilenmemektedir, daha çok fikir ve eleştiri üzerine odaklanan yayın politikamız, bugün 59haber.com internet sitesinde Tekirdağ Düşünce Platformu adı altında yazar kadrosunun Fikir-Analiz ve Yorumları (FAY HATTI) ile yerelde ki olayları değerlendirmektedir.

59 Haber Gazetesi 2012 yılında mallığına aldığı dairesinin tadilatını 2014 yılında tamamlayarak yerelde kira derdi olmayan birkaç şanslı gazeteden birisidir.

Fatih ERGE

İmtiyaz Sahibi